Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Motywacja na nowy rok szkolny, maturo 2017 - nadchodzę ;) - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-08-22, 15:59   #40
cro2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 13
Dot.: Motywacja na nowy rok szkolny, maturo 2017 - nadchodzę ;) - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez tessa16 Pokaż wiadomość
[/B] To musimy trzymać się razem też najwięcej mam do roboty z niemieckim ...
ja muszę poinformować, w końcu moją korepytatorkę, że jednak rozszerzenie, bo mówiła mi coś pół roku wcześniej, ale nie przewidziałam, że w ogóle mi się do czegoś przyda i doszłam do wniosku, że zdam sobie tylko podstawe, tak o. Teraz się zaczynam bać, że jednak się nie wyrobię, bo szczerze powiedziawszy u mnie w mieście ciężko nawet dostać nawet książki do rozsz, bo na dwa licea, może 10 osób zdaje i to najczęściej z własnej 'inicjatywy'.. No i się zastanawiam czy jest w ogóle sens, 8 miesięcy przed maturą, ale lepiej zawsze próbować, niż nic nie robić - tym bardziej, że rozszerzenia nie da się nie zdać.

Ja w gimnazjum miałam podobnie. 29 osób w klasie. 4 zdecydowały się na francuski, reszta niemiecki i w końcu wyszło, że mamy dwie grupy - czyli jedna grupa była 25 osobowa. Na pewno da się coś w takiej sytuacji nauczyć, hah. W LO też znowu w sumie od podstaw miałam ten niemiecki. Nauczycielka może super nie prowadziła tych lekcji, uczenie się od zera gdzie ja cokolwiek ogarniam też super nie było - ale zachęciło mnie na tyle, żeby się czegoś zacząć uczyć poza szkołą i jakoś tak wyszło. W życiu nie myślałam, że zdecyduje się zdawać maturkę z tego i że bęę probówała dostać się na lingwistykę

A co do książek, z gramatyki polecam repetytorium Bęzy - jest od zera, wszystko fajnie wytłumaczone + kilka ćwiczeń do tematu. Ewentualnie Alles Klar, taka żółta książeczka, też jest od zera, ale mi jednak lepiej pracuje się z Bęzą. Jak coś mi się odpowiedniego przypomni to podrzucę tytuły. Wagros ma fajne książeczki leksykalne, nawet nie drogie, a tak poza tym, to ciężko mi powiedzieć czy Ci będzie pasować, bo korzystam z książek typowo maturalnych. głównie.
Do czytania polecam zajerzeć do COLORFUL MEDIA - mają super gazetki w różnych językach, oprócz angielskiego (angielski biznesowy i zwykly - english matters) mają włąśnie Deutsch Aktuell. Niektóre artykuły można odtworzyć na internecie w formie nagrań, najczęściej są czytane przez native speakerów + przy każdym artykule są pozaznaczane różne słówka. Artykuły są na różnych poziomach, więc na początek też by można coś ogarnąć pewnie.

Edytowane przez cro2
Czas edycji: 2016-08-22 o 16:09
cro2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując