Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Motywacja na nowy rok szkolny, maturo 2017 - nadchodzę ;) - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-08-22, 18:22   #43
cro2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 13
Dot.: Motywacja na nowy rok szkolny, maturo 2017 - nadchodzę ;) - ZBIORCZY

Cytat:
Teraz muszę się wziąć do roboty. Ostatecznie nastawiona jestem na anglistykę (z niemieckim, ale od poziomu B1 właśnie). Ale lepiej jest mieć opcję awaryjną na germanistyce xd
Też myślałąm o anglistyce i to opcja awaryjna, ale przeglądając program studiów jestem na 100% pewna, że bym się męczyła. Rozumiem, że studia językowe to nie kurs językowy, ale humanistka ze mnie średnia. Wolałam zawsze ścisłe przedmioty, a filologia obca to jak polonistyka tylko w innym języku jednak. Wiem, że na lingwistyce też wszystko nie jest przydatne, ale wydaje mi się bardziej praktyczna - mniej literatury więcej zajęć z tłumaczeń - tym bardziej widać to na 3 roku, a na takich filologiach to właśnie tłumaczeń byłoby dla mnie za mało. Zresztą, zobaczy się w praniu, bo patrzenie na plan, a chodzić na te zajęcia to dwie różne rzeczy. Dużo pewnie zależy też jaki wykładowca od czego się trafi.

Berlin multi-kulti. Z Londynem jest to samo, jeszcze w niektórych dzielnicach to cześciej usłyszysz polaków niż anglików. Rodzice tam mieszkają, to jestem od czasu do czasu, ale szczerze mówiąc to w ogóle mi się to miasto nie podoba. Może opróćz Westminster i pierwszej strefy generalnie, ale to jest mały ułamek całości dla tych najbogatszych, a tak to...

W sumie tak z przymusu to też źle. Bo w pewnym momencie może się włączyć takie coś, że nie bo nie, nikt mnie nie zmusi. Też tak często mam, że jak ktoś mnie nie przymusza to to robię, a jak już czuje, że ktoś tego ode mnie wymaga to nic nie robię.

No ja się staram jakoś tego niemieckiego tylko uczyć, bo z angielskim też tak mam. Od lipca chodzę na korki to zaczęłam w końcu robić jakieś ćwiczenia z gramatyki i rozprawki bo tak to przyjechałam od rodziców z siatką filmów i 10 sezonami Przyjaciół i włączam na laptopie i udaje, że się uczę.

Edytowane przez cro2
Czas edycji: 2016-08-22 o 18:24
cro2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując