Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-01-13, 21:20   #3763
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez marga_zg Pokaż wiadomość
Jak dla mnie zimą to tylko pomidorki koktajlowe czy śliwkowe, inne nie mają smaku.
Pizza była robiona raczej na oko, do odpowiedniej konsystencji ale mniej więcej: 2,5 szklanki mąki pszennej, 1 szklanka ciepłej wody, opakowanie suchych drożdży, łyżka oliwy, pół łyżeczki soli.
A wczorajszy deser mimo, że niepozorny to miał ponad 300kcal no i wolałam zjeść coś mniejszego, a odżywczego po obiedzie.

U
I jajecznica z 3 jaj z jarmużem, 3 kromki żytniego, papryka grillowana
II owsianka (proporcje jak wczoraj, w zasadzie zawsze taką robię tylko dodatki inne) z granatem i płatkami migdałów
III talerz kopytek z sosem grzybowym, buraczki
IV 2 pomarańcze sycylijskie, kawałek ciasta "bounty cake"
V 3 kromki żytniego z masłem, ogórkiem kiszonym i cebulką 1/2 ananasa
Papryczkowe jeszcze jako tako mają smak

Nie tłumacz się... napisałam, ze mi się wydaje (tak na pierwszy rzut). Myliłam się.... Wszakże nasz organizm jest taki, że jednego dnia zje się więcej, innego mniej i na co innego człowiek bedzie miał ochotę Jeśli chodzi o kalorie to ja się nie znam - nie liczę, nie interesuje mnie to

Kanapki z masłem i cebulą.. moja siostra zawsze wcina, kiedy łapie ją grypa - bardzo lubi

Ładny jadłospis


Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
I w takich sytuacjach zawsze mam rozdwojenie jaźni... Z jednej strony się pisze, żeby było na luzie, żeby jeść jak się chce itd., a z drugiej jak nie ma klasycznego schematu "węgle/zboża, białko, tłuszcze" to już jest jakaś notka, że mogłoby być lepiej Świat się nie zawali nawet jak się zje sam owoc, gdy reszta posiłków jest ok. I chodzi mi tu o dobre jadłospisy, a nie takie podchodzące pod ED.
Chyba rzeczywiście za bardzo weszłam w ten "schemat" - takie przyzwyczajenie swego czasu tutaj na forum był na to jakiś "nacisk" Przepraszam
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2018-01-13 o 21:35
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując