Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - nie mogę domyć włosów !!!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2022-10-09, 12:04   #3
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: nie mogę domyć wlosów !!!

Cytat:
Napisane przez blueeyes210 Pokaż wiadomość
Witajcie,

Sprawa dla wielu pewnie smieszna i blaha ale ja juz nie mam sil i prosze o pomoc.

Od kilku miesiecy mam ogromny problem z “tlustymi” wlosami.Zaczne od poczatku.Na poczatku lata schudlam bardzo duzo w krotkim czasie z powodu choroby,brak apetytu itp,zlecialo 10 kg w zbyt szybkim czasie.Od tamtej pory z moich wlosow zostala polowa,sa bardzo cienkie,porwaly sie w niektorych miejscach,zrobily sie lyse placki po bokach…

Nie byloby to az tak straszne gdyby nie pojawil sie drugi problem,te wlosy sa niemozliwe do domycia!

Juz w trakcie suszenia po 2,3,a nawet 5-krotnym myciu szamponami oczyszczajacymi,one wygladaja na tluste ! Zwijaja sie w straki,najgorzej przy twarzy ,za uchem i z tylu gdzie i tak zostaly juz same “kikuty” a przetluszczone wygladaja jeszcze bardziej fatalnie.

Zrobilam chyba wszystko co mozliwe:

- zmienialam szampony1 lacznie kupilam okolo 10 nowych szamponow oczyszczajacych i normalnych

- nie stosowalam odzywek ani masek zeby sprawdzic czy to cos pomoze- nie pomoglo

-zmienilam grzebienie,szczotki na nowe

-zmienilam posciel

- nie trzymam wlosow w turbanie

- suszenie/ nie suszenie - ten sam efekt

- sposob z soda oczyszczona - nie dziala,wlosy sa takie same

- ocet jakblowy- nie dziala

- nawet poszlam z tym specjalnie do fryzjera,nic oprocz sauny na wlosy nie zaproponowala,po umyciu u fryzjera szamponem oczyszczajacym wlosy byly takie same.

- fryzjerka polecila robic peeling skory glowy wiec kupilam ten z Tolpa,peeling trychologiczny

,polecany przez wszystkich.Dzis go zrobilam i jestem zalamana.Takie mialam nadzieje, ze w koncu moze to pomoze a te wlosy znow sa w strakach 5 minut po wysuszeniu.

Juz nie wiem co jeszcze mam zrobic,codziennie musze je myc bo na drugi dzien nawet kucyka zrobic nie moge.Przez to niszcza sie jeszcze bardziej,z dnia na dzien mam ich coraz mniej.

Prosze poradzcie cos bo juz nie mam pomyslu,peeling cukrowy tez nic nie dal.

czy to przez to, ze schudlam i te wlosy zrobily sie za slabe ? nie rozumiem co jest grane.

pozdrawiam
A jaką masz skórę głowy ? Nie masz przypadkiem suchej ze skłonnością do łupieżu ?

Jeśli nie stosowałaś żadnej radykalnej diety, leków odchudzających to chudnięcie w tak krótkim czasie nie jest normalne i powinnaś iść do lekarza. Badania są wskazane.

Wbrew temu co uważa większość przy takich włosach to delikatny, nawilżający szampon z pewnością się lepiej sprawdzi. Miałam podobnie. Za 1 czy 2 razem nie widziałam żadnej poprawy, ale potem czas pomiędzy myciami włosów się wydłużał i włosy były dłużej świeże.

Unikaj sulfatów. Jeśli masz balsam do włosów to najpierw... spróbuj nałożyć właśnie balsam, tak jakbyś nakładała szampon. Zostaw go jednak na dłużej na głowie, potem spłucz.

Zerknij też tutaj
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...&highlight=sls
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...&highlight=sls
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując