Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-07-02, 00:19   #4855
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
(...)Ej dziewczyny, a nie czytałyście artykułów ostatnio (chyba w wysokich obcasach nawet był), że teraz wskazane jest wystawienie się na słońce na jakiś czas, aby skóra wystarczająco dużo witaminy D wyprodukowała i potem posmarowanie się filtrem powyżej 50 oczywiście. Wg tego artykułu ludzie mają teraz poważne problemy związane z niedoborem witaminy D, dlatego poleca się trochę pobyć na słoneczku i od środka się wspomagać rybkami itd. no ale oczywiście ile osób, tyle opinii na ten temat, ja wiem jedno, że po prostu żyje chwilą teraźniejszą, filtr jest koszmarem, dlatego nie daję się zwariować i nie nakładam go dzień w dzień, no chyba że jestem długo wystawiona na słoneczko.

(...)
Wszystko fajnie, ale żeby organizm mogł wytworzyć tyle ile może z powodu na słońce wystarczy około 20 minut na słońcu i to np. idąc a nie smażać się na plaży - tak mnie przynajmniej uczyli.
A z jedzeniem i tak trzeba dostarczać.

Edit: Nawet to samo jest w tym linku:
Ich zdaniem 10 min (nie więcej!) na słońcu latem i 15 min wiosną wystarcza, by zapewnić odpowiednią dawkę witaminy D3 w skórze.

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2009-07-02 o 00:21
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora