Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-04-24, 10:55   #1767
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dorix Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy ktoś stosował salicylol. Jest to olejek zawierający 5% kwasu salicylowego, reszta to olejek rycynowy.
Ja stosuję z lenistwa. Mieszam oliwkę pół na pół z żelem do mycia (np. Babydream z Rossmanna) i tym myję facjatę. Solo raczej nie stosuję, bo olej rycynowy to na włosy, na gębę średnio.

Cytat:
Napisane przez aleksandrawu Pokaż wiadomość
Ja a propos tych pecherzykow po kwasie. Peelingu jeszcze nie robilam, ale przez ok 3 dni przemywalam skore tonikiem 5%. I mam jakas masakre na twarzy! Moj maz z reszta identycznieCala twarz i szyja, czyli dokladnie tam gdzie przejechalam tonikiem jest pokryta takimi malenkimi pecherzykami.Wyglada to tak, jakby na kazzdym porze zrobila sie maciupenka banieczka. Nie jest to bardzo widoczne, tylko pod switlo, ale swedzi jak cholera. Odstawilam od razu ten tonik i od dwoch dni moja buzia widzi tylko zel do mycia Avene i krem oilatum. Ale pisze zeby poradzic sie jakichs fachowcowCzy myslicie ze to od tego toniku, czy raczej od zelu Avene, bo tez zaczelam dopiero uzywac. To jest ten: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1225
Ale cos mi sie wydaje ze to pewnie tonik tak narozrabial
Aleksandra - pisałam wcześniej, że mnie tonik 5% masakrował a peeling nie. Po peelingu skóra zeszla i cześć pieśni, a tonik powodował czerwone plamy, swędziawkę i było niefajnie. Odstaw tonik i spróbuj zrobić peeling 15-20%.
Ryzykujesz utratą skóry

Cytat:
Napisane przez krolowiec1 Pokaż wiadomość
Witam. Czy mógł by mi ktoś podać recepturę na zrobienie kwasu migdałowego o stężeniu 30%.Oraz wskazówek na jak długo nakładać na twarz i czym później zmywać a także co nałożyć po zabiegu słyszałem że można masło karike ale nie jestem pewien Dzięki za wszelkie wskazówki dotyczące wykonanie tego zabiegu
Nie zaczynaj od 30%. Małymi kroczkami do pięknej gęby, inaczej zmasakrujesz się i zniechęcisz.

W każdym razie przy 30% 1,25 ml kwasu (ściśnij proszek w strzykawce jak nie masz wagi) plus 2,25 ml wody destylowanej (z benzynacji lub marketu w baniakach 5 l za grosze) z założenia - ale wiadomo, że w wodzie 30% się nie rozpuści - konieczny spirytus - zastąp część wody alkoholem poprostu; możesz też pojemnik z roztworem zanurzyć w gorącej wodzie. Pędzelkiem albo wacikiem nakładasz na czystą twarz i trzymasz... ile wytrzymasz (taki żarcik...) około od 2 do 10 minut. Następnie pędzisz do łazienki i zmywasz chłodną wodą z dodatkiem mydła w kostce (koniecznie - musi być zasadowe) lub roztworem sody oczyszczonej (ta sama co do racuszków).
Osuszasz nie trąc i nakładasz grubą warstwę czegoś okluzyjnego o prostym składzie - nalepsza lanolina albo wazelina.

Za ok. 3 dni zaczniesz linieć, więc wycyrkluj sobie środę lub czwartek. Na dzień stosuj wysokie filtry i nawilżaj. Jak nie musisz być piękny nakładaj po domu lanolinę przez pierwsze dni. Do nawilżania polecam krem Calma Ziaji, tlustą emulsję Ava Mustela (oba z Rossmana) lub apteczny Cicalfate Avene (ponad 30 zł ale cudnie lagodzi, goi i w ogóle).
Lanolinę kupisz w Rossmanie (seria Babydream dla ciężarnych - krem do sutków) lub aptece. Tam też kupisz inne tłuściochy: Linoderm, Linomag itepe.
I poczytaj o kwasie salicylowym (BHA)- dla pryszczatych lepszy niż migdałowy
Powodzenia

Edit: Doczytałam - masło karite (inaczej shea) - to świetny pomysł. Możesz je pomieszać z lanoliną, która pomoże dobrociom z masła przeniknąć wgłąb skóry.

Cytat:
Napisane przez mia79 Pokaż wiadomość
witam wszystkichjestem nowym użytkownikiem ale czytam juz te forum od miesiąca.Rok temu miałam robiony kwas migdalowy(bez żadnego przyzwyczajania skóry tonikiem)lezałam z nim całe 20 minut i nie czułam kompletnie nic...zero szczypania i pieczenia.tak sobie leżąc myślałam w duchu ,że pewnie znowu dałam się nabrać na niezły bajer,że niby gładsza skóra,zero pryszczy,rozjaśniona.No i powiem wam moje drogie,że efekt był zdumiewający od razu po i tylko po jednym zabiegu.wyglądałam jak po liftingu,co tu dużo mowić pupcia niemowlaka(a nie miałam zbyt ladnej cery przed.przed wakacjami miałam wybrac sie znowu ale odkryłam to forum,no więc zakupiłam migdalka na mazidlach ukręciałm na razie tonik i przez dwa dni będę się nim smarowała po czym przystąpie do peelingu.Jedna z was podała nawet stężenia za co serdecznie dziękuję
Tylko mam pytanko jeżeli chciałabym zrobić sobie kwasek ,woda plus alkohol etyl o stężeniu 40% (podobno z alkoholem są lepsze efekty)to po ile ml wszystkiego mam dawać?za cholerę nieumiem tego policzyćpozdraw iam

10% - 0.5ml kwasu; 3,6ml wody
15% - 1ml kwasu; 4,5ml wody
20% - 1,25ml kwasu; 4,0ml wody
25% - 1,25ml kwasu; 3,0ml wody
30% - 1,25ml kwasu; 2,25ml wody
35% - 1,25ml kwasu; 1,75ml wody
40% - 1,25ml kwasu; 1,5ml wody
45% - 1,25ml kwasu; 1,25ml wody
50% - 1,25ml kwasu; 1,0ml wody
j.w.
Woda i etanol mają taki sam ciężar właściwy, więc ilość płynu musi się zgadzać, czyli przy 15% - 1 ml kwasu i 4,5ml cieczy (niezależnie od proporcji wody do wódy ).
Żeby "równiej chwyciło" możesz przetrzeć buzię wacikiem nasączonym alkoholem dla odtłuszczenia.

Dla porządku w krótkich żołnierskich słowach:
- zalecana rozwaga i umiar,
- uwaga na oczy zarówno przy nakadaniu jak i zmywaniu,
- niezbędne filtry 50+.

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2008-04-24 o 13:30
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora