Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak zacząć przygodę z makijażem do foto?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-07-30, 15:16   #2
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: Jak zacząć przygodę z makijażem do foto?

Cytat:
Napisane przez colourfull_ Pokaż wiadomość
Zajmuję się fotografią na maxmodels.pl, ale chciałam również móc sama malować modelki do zdjęć. Jak mam zacząć? Co kupić (wolałabym rzeczy tańsze, bo możliwe, że ta przygoda z make-upem mi nie wyjdzie)? Jak malować (jakieś techniki, sposoby, itp? Czy makijaż fotograficzny różni się czymś od normalnego?
Pozdrawiam.
Za odpowiedzi będę niezmiernie wdzięczna.
Makijaż foto to bardzo szerokie pojęcie
Sama jesteś fotografem więc wiesz że sesje są różne. Raz w studio - lampy i światła wydzielają ciepło. Należy zadbać o trwałość makijażu.
Czasem tematyka sesji jest mroczna innym razem delikatna.
Więc makijaż dobiera się do każdej sesji indywidualnie.
Często ważny jest mat (dobre produkty matujące) i krycie niedoskonałości (różnego rodzaju korektory i kamuflaże)
Raczej nie stosuję się cieni mocno perłowych bo odbijają mocno światło. Ale też płaski mat też raczej już odchodzi do lamusa. Lepszy jest delikatny efekt glo.
Ale to zależy już od konkretnego zlecenia.
Na pewno musisz mieć różne podkłady (bo każda osoba ma inny odcień cery ) - moja rada to kilka odcieni tego samego produkty bo wtedy możesz je bezpiecznie ze sobą mieszać. Paleta kamuflaży/korektorów. Paleta cieni. Paleta pomadek.
Palety są lepsze do sesji bo masz wszystko w 1 kasetce.
Puder do wykończenia - może transparentny na początek aby pasował do każdego kolorytu cery.
Konturówki i tusz do rzęs.
Oczywiście bazy pod podkład i cienie. Utrwalacz makijażu.
Dodatkowe akcesoria - rzęsy, cekiny, piórka itp.
No i oczywiście dobre pędzle.
Moim zdaniem spory wydatek. Jeśli nie masz drygu do makijażu i kasy na wiele produktów (dość drogich)to poszukaj po prostu do stałej współpracy wizażystkę i tyle
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując