Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-09-02, 12:53   #2561
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
Cześc dziewczyny ! Pisałam już niedawno na innym wątku, ale moze tu jest was więcej i ktoś szybciej odpowie bo chcę się zabrac za zamawianie kwasikow<3
Jesli tak nie wolno- nie bijcie!
Po przekopaniu miliona wątków na wizażu o wszelakich kwasach, zdecydowałam się na ukręcenie własnego. Jako iż jestem laikiem w tych sprawach, a trafia do mnie tylko to co pisane indywidualnie- to podpytam Was co by sobie na twarzy krzywdy zbyt mocniej nie zrobic.
Napiszę jak ja to wszystko widzę i jak to wszystko zaczynac bede i bijcie mnie jesli cos zle zrozumialam i zamierzam zrobic sobie krzywde.
Zaczne od tego ze kupie kwas salicylowy w krysztalkach ( na mazidlach ), strzykawki i olej słonecznikowy tudzież spirytus.
Czy moze zakupic Peg 400? i robic na tym roztwory z kwasem ?
Czy najpierw sprobowac na oleju a potem ew salipeg?
Bede wszystko ladnie mieszac wg podanych stezen Lorri.
Zaczne od kwasu 5 % ( wczesniej stosowalam krem z salicylen firmy Avene i Effaclar K ) raz zrobie 5 % a nastepny raz juz 10 % i bede zwiekszac stęzenia jak dojde do ( no własnie ilu? zobaczymy jak sie bede luszczyc i reaowac). I teraz moje pytanie: co ile moge robic taki zabieg z wlaczeniem wiekszych stezen?
Oczywiście okolice ust i oczu starannie potraktuje wazelinka, i bede omijac te miejsca przy nakładaniu kwasu.
Na poczatku zaczne od nakladania wacikiem( co by sobie go za duzo nie polozyc)
Nie mam trądziku, jedynie rozszerzone pory, blizny pozapalne i łojotok, ale okresowo przesuszona skora i suche liszaje.
Czy moze z wlasnego doswiadczenia polecacie na takie problemy zastosowac inny rodzaj kwasu?


Po zaaplikowanym kwasie zneutalizuje go soda oczyszczona z przepisu Lorri na domowy neutralizator i doczyszcze wodą.
Posmaruje sie na noc kremem : Avene, Antirougeurs Jour, Creme Hydratante Protectrice SPF 20 (Krem nawilżający na dzień do skóry naczynkowej do cery suchej i bardzo suchej) tu link : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ce-spf-20.html.

I odczekam do nastepnego stęzenia za jakiś czas( za jaki ?)
Na dzień bedę używac zamiast filtrów kremu BB z filtrem SPF20 PA+( czy to wystarczy ?) i na to pudru sypkiego.

Jeśli bym się łuszczyła strupków nie bede zdrapywac na sile.
Czy krem natluszczajacy z wit A jest zabroniony przy kwasach? bo on by fajnie nawilzal buzie.

prosze o cenne indywidualne wskazowki bo przekopalam forum ale wole sie upewnic.
pozdrawiam wszystkie kwasomaniaczki.

Przepraszam za brak polskich znakow , ale jestem w pracy i nie dziala mi tu tak jak trzeba klawitura:<
kaciki nosa też zabezpiecz wazeliną. Ja nakładam kwas pędzelkiem-starannie ocierając namiar, w rękawiczkach (!) poźniej neutralizuje gotowym neutralizatorem z apisu w żelu(koszt ok 25zł)
netralizator masuję palcami (w rękawiczkach oczywiście)

jak masz liszaje i czasem suchość ja bym nie robiła salicyla a migdał. albo migdał + laktobionowy.
stężenia zwiększaj do 30-40% a na tych stężeniach później wydłużaj czas od 4 do 10 min (każdy zabieg plus 2 minuty aż dojdziesz do 10)
pH jest bardzo ważne! pamiętaj o tym. 40% innym 40% nie równe jeśli mają inne pH. im niższe tym kwas mocniejszy

a twoja twarz po kwasach będzie chłonąć jak gąbka wszystko co cenne. polecam dobrą składowo maskę. najlepiej kwas rób wieczorem, żeby nie musieć nakładać podkładu.
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując