Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-10-31, 10:20   #90
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja tam sobie nie wyobrazam nie robienia peelingow. Przykladem niech beda stopy: mam problem z suchymi stopami, kiedy je kremuje i natluszczam wygladaja ok, miekkie i gladkie, ale niech tylko wymocze je w kapieli - wszystkie skorki sa od razu widoczne jak na dloni ( a raczej stopie ) Trzeba je najpierw wyszorowac zeby zyskaly cos z tego kremu. I z buzia moim zdaniem jest tak samo. Moja skora w wyniku kwaszenia rogowacieje z predkoscia swiatla. Musze codziennie, oczywiscie delikatnie ale codziennie ja peelingowac. Raz czy dwa razy w tygodniu uzywam korundu - omijajac czynne wulkany.

Co do diety, ja sie poniekad zgadzam. Okresy gdy calkowicie zezygnuje z miesa i nabialu (oprocz jajek) daja dobre efekty -zastepujac je warzywami i owocami. (Slodyczy i innych przekasek typu czipsy i inne przetworzone produkty, gotowe sosy, zupy z proszku, kisiele, napoje kolorowe, kostki rosolowe, jogurty owocowe itd nie jadam wcale, wyjatek: krowki ) Trzeba pamietac, ze zwierzeta ktorych mieso zjadamy sa faszerowane hormonami np wzrostu ktore odkladaja sie w miesniach i niestety trafiaja pozniej do naszych organizmow, wiec poniekad ma to wplyw na nasze hormony, ja np zauwazylam ,ze kiedy nie jem miesa - moje wlosy na nogach moze golic zdecydowanie rzadziej.
Jestes tym co jesz. Mleko to juz w ogole tragedia, nikt nie powiniem go pic, nawet dzieci - nawet nasz lekarz pediatra nie zaleca go mojemu synkowi a ma dopiero 2,5 roku.

Dalej uzywam oliwki salicylowej i chyba jestem zadowolona, nie chce sie za bardzo cieszyc, poniewaz moga to byc jeszcze efekty po ostatnim peelingu salicylowym. Do oliwki dodalam kropelke olejku lawendowego i z bergamotki. Moze cos tam dodatkowo antybakteryjnie zadzialaja.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora