Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pogryzienie przez coś(owad?pluskwa?)+alergi a - zdjęcia - pomóżcie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-09-03, 06:27   #1
grzesiek745
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Exclamation

Pogryzienie przez coś(owad?pluskwa?)+alergi a - zdjęcia - pomóżcie


Cześć, jestem trochę zdesperowany sprawą a do dermatologa muszę czekać 2 miesiące. Od paru tygodni wyskakują mi ślady po pogryzieniach (niżej zdjęcia), czytałem, że to mogą być pluskwy lub pająki. Strasznie swędzi, drapię się pół nocy. Najpierw problem swędzenia miała moja partnerka (ale nie miała takich krost tylko samą reakcję alergiczną - jakby małe bąble spod skóry na rękach i nogach), dostała leki przeciw alergii i jakoś jej przeszło. Śpimy czasami razem u niej i wciąż jest tak: mnie w nocy coś swędzi, mam wrażenie, że pojawiają się kolejne małe pogryzienia, ją już nie, te same swędzą od dawna. Pogryzienia na nogach, rękach, trochę brzuch (tu inna reakcja). Dodatkowo dziś rano po kąpieli wyskoczyła mi na rękach wzdłuż żył wysypka, zniknęła po pół godziny. Spsikałem oba mieszkania raidem max, ale na razie bez rezultatu. W krostkach są jakby małe ciemne czarnawe punkciki, jakby owad coś wstrzykiwał. Gdy to wyciskam leje się osocze (bezbarwna substancja) i potem troszkę krwi. Trochę już rozdrapałem te krosty. I druga sprawa - czasami zdarza mi się wyciskać takie coś jak na kolejnych zdjęciach - nie wiem, czy to może jakieś larwy jakiegoś owada? Bardzo bym prosił o pomoc:

noga - swędzące, rozdrapywane miejsca

wysypka na brzuchu - ugryzienie jak bąbel

wysypka i ugryzienie nad kolanem

ręka

A takie coś wycisnąłem ze skóry nad pośladkiem

drugie zdjęcie tego czegoś

Boję się, że to jakieś larwy, które coś mi zostawia w skórze - ale w tych miejscach nie ma ukąszeń ani mnie to nie boli, po prostu wyczuwam, że jest jakiś niebolący strupik i wiem, że trzeba będzie sprawdzić, co się wyciśnie. I bywa właśnie takie coś - w tym przypadku nie ma osocza ani krwi (sucho).
Jeśli ktoś z was wie, co to za objawy, proszę o informację. Już sam nie wiem, czy to tylko alergia, czy jakiś owad. Niestety mimo poszukiwań, nie znalazłem żadnych zwierząt. Przez to swędzenie wariuję, mam wrażenie, że coś np. skacze mi po głowie ale nic nie widzę (chyba to nie pchły?), w domu widziałem tylko łażące w łazience po starej książce małe białe robaczki.
Problem zaczął się chyba, gdy w gorące dni chodziłem nad Wisłę, pogryzły mnie wtedy stada różnych zwierząt, od tamtej pory coś nowego się pojawia. Ale równie dobrze może to być efekt ostatnich wizyt w zoo czy wizyt w różnych miejscach, gdzie są pluskwy (choćby w pociągu). Czy na podstawie tych zdjęć można choć stwierdzić jasno, że to owad lub tylko alergia?
grzesiek745 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując