Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-09-13, 10:41   #911
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Floslek tonik bezalkoolowy

Cytat:
Napisane przez ana78 Pokaż wiadomość
witam! dzisiaj kupiłam sobie tonik bezalkoholowy do cery z problemami naczynkowymi firmy floslek, już od dawna w sumie mnie korcił przyznam że w aptece moją uwagę przyciągnąl duży napis TONIK BEZALKOHOLOW, wieczorem podczas przemywania twarzy rzuciłam okiem na skład i doznałam szoku, zresztą same spójrzcie:
Ingredients (INCI): Aqua, Propylene Glycol, Aesculus Hippocastanum Fruit Extract, Alcohol, Sodium Lactate, Viola Tricolor Herb Extract, Arnica Montana Herb Extract, Arnica Chamissonis Herb Extract, Polysorbate 20, Trideceth-9, PEG-5 Ethylhexanoate, Panthenol, Allantoin, Methylchloroisothiasolino ne, Methylisothiasolinone, Tocopheryl Acetate, Disodium EDTA ON NA MOJE OKO MA W SKŁADZIE ALKOHOL!!! czy to fair? i czy na pewno nie zaszkodzi mojej zaczerwienionej twarzy, używałyście go już? co o nim sądzicie?
czy w składzie widniał sam napis Alcohol, czy np. Alcohol Denat.?? dziwne, choć w zasadzie gilceryna to też alkohol... nawet jesli ma alkohol to wydaje mi sie ze nałożenie kremu po toniku powinno jego wysuszające działanie zminimalizować do zera, a alkohol wiadomo ze odkazi troszkę tą skóre

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Cytat:
Napisane przez CrazyButterfly Pokaż wiadomość
Witam !
Chciałabym sprawdzic czy te szampony maja lagodny sklad, bez srodkow drazniacych, SLS ?

Johnson's Baby, Szampon
Sklad: aqua, coco-glucoside, sodium lauroamphoacetate, sodium laureth sulfate, , citric acid, polysorbate 20, peg-80 sorbitan laurate, peg-150 distearate, polyquaternium-10, sodium benzoate, parfum, CI 47005, CI15985 - [FPT0859]

Fitomed, Mydlnica Lekarska, Szampon ziołowy łagodny (włosy suche i normalne)
Skład: Aqua, Herbal Extract, Lauryl Glucoside, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Peg-7-Glyceryl Cocoate, Lactic Acid, Fragrance, Methyldibromoglutaronitri le, Phenoxyethanol.

Barwa ziołowa, Szampon tataro-chmielowy

Skład: Aqua, Sodium C 12-15 Pareth-3 Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, PEG-75 Lanolin, Sodium Chloride, Cocamidopropylamine Oxide, Hydrolyzed Keratin, Propylene Glycol, Acorus Calamus, Humulus Lupulus, Citric Acid, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, 2-(4-tert-Butylbenzyl)propionaldehy de, Limonene, CI 15985, CI 42090,

Z gory dziekuje

trzeci odpada, związki myjące zawierające w nazwie Pareth stosowane są w produkatch chemii gospodarczej (płyny do naczyń, płyny do mycia podłóg) i są to surowce o mniejszym stopniu oczyszczenia niż np. SLES, aczkolwiek betaina zmniejsza z pewnością działanie drażniące. pierwszy i drugi oparty głównie o alkilopoliglukozydy, więc środki delikatne i przede wszystkich pochodzenia naturalnego (cukier+olej kokosowy) w pierwszym jednak ten dodatek emulgatorów (sorbitany) zapewnie wypłucze ci twoją lanolinkę z włosów

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-09-13 o 11:26
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora