Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-01-21, 09:45   #936
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Ale ten krem pod oczy pachnie jak zjelczaly tluszcz
I nigdy mnie zaden balsam nie uczulil, a ten co pachnie chemikaliami, plamy czerwone
Mam np masc z biothurmu - pachnie specyficznie, ale nie jak cos popsutego A ten SB pod oczy jak zjelczaly Tak sie zastanawiam po prostu, daty datami, ale jak cos bylo zle przechowywane np w cieplym pomieszczeniu, to nawet z data chyba moze byc popsute

Ja po organicznych sie nie spodziewalam super zapacho, ale zeby chemikalia?
A krem ma zapach olejow tylko jakby popsutych
Jeszcze zapach chemikaliow, to moze taki mial byc pierwotnie
Ale juz popsutego tluszczu to chyba nie?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

A tak mam pyt ot z zupelnie innej beczki Uzywam zel, poznieh wode termalna, a na koniec krem Jakbym chciala wlaczyc tonik matujacy w taki schemat, to po wodzie termalnej czy po zelu, a przed woda? (wiem, pewnie glupie pytanie )

A mial ktos krem Verima Juvenil?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Aż się z tego wszystkiego dokładnie wwąchałam i tak: krem pod oczy LN też ma miód manukę w składzie, w połączeniu z olejami to rzeczywiście może komuś zalatywać jak zjełczały olej, oczywiście nie mogę stwierdzić jak produkty były przechowywane, nie jest nic wykluczone nigdy, ale sklep cieszył się zawsze u nas dobrą opinią, nigdy nie oszukiwali, a jak mieli kosmetyki z kończącymi się terminami, to zawsze wyprzedawali je po kilka złotych i pisali na stronie na czerwono, że data ma się ku końcowi, np miesiąc do końca był. Nawet któraś z dziewczyn teraz pisała, że kupiła masło do ciała Bioturm, ale zaraz jej odpisali, żeby za niego odjęła przy wpłacie, ponieważ jej nie wyślą masła, bo okazało się, że jest przeterminowane.

Mój krem SB pachnie olejowo, ale czuć też delikatnie olejki eteryczne. Miałam kiedyś tej marki mleczko oczyszczające kupione w ogóle gdzieś indziej i miało identyczny zapach.

Idąc dalej w odpowiedziach na Twoje wątpliwości. Termin "chemikalia" to termin bardzo złożony, ponieważ natura, to też chemia, świat, który nas otacza, my sami to najczystsza chemia. Naturalne detergenty prawie tak samo pachną, jak te pozyskiwane z ropy naftowej, ponieważ także są pozyskiwane po przez procesy chemiczne, tyle, że z naturalnych lub syntetycznych, ale nieszkodliwych dla zdrowia i środowiska surowców i teraz rolą producenta jest zadbać o to, aby dać naturalny zapach który te detergenty zatuszuje, z drugiej strony nie może tego zapachu dać za dużo, bo też są na to regulacje prawne, nie może dać sztucznego zapachu, który na pewno by całkowicie ten nieprzyjemny zatuszował, ale czy z korzyścią dla nas? Wątpię. Mógłby jednak dać naturalny zapach wysokiej jakości, ale tego nie zrobił, a szkoda. Sorry za chaotyczność.

Tonik to bym raczej polecała zamiast wody termalnej, po co obydwa na raz? Ale jeśli już to chyba przed wodą.

Co do podrażnienia przez balsam, no jak już Ci pisaliśmy skóra różnie reaguje na nową pielęgnację, może to alergia kontaktowa, może za drugim razem już normalnie zareagujesz, ale być może po prostu masz na coś alergię i nie będziesz mogła używać.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-01-21 o 09:53
Korah jest offline Zgłoś do moderatora