Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-03-18, 21:11   #1862
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tutaj niestety nie poradzę Chociaż przetestowałam 5 lub 6 ich odcieni, to mogę tylko ogólnie stwierdzić, że na mojej różowej karnacji wszystkie ich podkłady są okropnie żółte, dlatego właśnie o nich wspominam. Popytaj w wątku tej marki. Ewentualnie jeszcze Amilie, których nie wymieniłaś wśród testowanych.
Dziękuję, przejrzę jeszcze Amilie

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Iris, w watku o BFB, na 3stronie w chyba pierwszym poscie masz porownanie innocence do annabelle golden fairest. Nie pisze z kompa i jakos nie moge wkleic. Nie sa to podklady bardzo kryjace.
Wydaje mi sie, ze jezeli cos jest zbyt pomaranczowe, to jest przede wszystkim za ciemne, ale wydaje mi sie rowniez, ze nie powinno byc duze roznicy miedzy lg lumiere i gf annabelle.

Btw, wg mnie LG Lumiere, wcale nie jest takie zolte. Jest zlote.

Typowo zoltych korektorow jest calkiem sporo na rynku, takie na przebarwienia.

Jakie odcienie Meow sprawdzalas?
Sadze, ze kazdy podklad mineralny bedzie troszke dzialal wysuszajaco. Warto nawilzenie zostawic innym produktom, choc oczywiscie sa podklady z domieszka olejow, woskow, alantoiny. Niektore zawieraja rowniez odzywcze ekstrakty roslinne.

Moj odcien w Lumiere to light medium golden. Za zolte byly dla mnie goldeny z bare minerals, ocean mist. Abyssinan z Meow byl zbyt zloty z nutka oliwki.

Zajrzyj do watku o odpowiednikach i watku pod tytulem katalog wszystkiego, znajdz firmy, ktore maje najwieksza ilosc odcieni i zamow probki tych najzoltszych.
Wątek BareFaced przejrzałam. Widziałam też zdjęcie, które zamieściłaś, jak i oryginalne źródło - blog Idalii. Właśnie z tego bloga pochodzi informacja, że Innocet jest bardziej brzoskwiniowy niż Golden Fairest Annabel (Idalio, bardzo mi się ta informacja przydała ). Skoro GF Annabel jest na mnie pomarańczowy, to nie ma sensu, żebym testowała coś, co jest bardziej od niego brzoskwiniowe. Jeśli BareFaced nie kryje dobrze, to tym bardziej nie ma sensu, żebym je testowała (tu z kolei podziękowanie dla Ciebie ).

Różnica między żółtym/złotym a brzoskwiniowym/pomarańczowym raczej nie polega na tym, że coś jest za ciemne. Link do koła barw, gdzie dobrze to jest pokazane (mam nadzieję, że nie zostanie wycięty ):

http://www.dom.pl/dobieranie-kolorow-kolo-barw.html

Różnica między Golden Fairest Annabelle w wersji kryjącej a Light Golden w wersji FF, wbrew temu, co przypuszczasz, zdecydowanie istnieje Widziałam ją dzisiaj na własnej szyi TŻ się ucieszył, że nikt mnie nie oglądał, bo byłby podejrzany o duszenie mnie LG Lumiere się wtopiło idealnie, GF Annabelle tworzyło widoczną pręgę.

Z Meow miałam Korat, Abyssinian i Angorę. Abyssinian 2 i Angora 2 były na mnie zbyt blade, więc trudno mi wyrokować o dopasowaniu. Porównałam je teraz na białej kartce. Angora jest żółta, LG Lumiere w porównaniu z Angorą złoty, ale Abyssinian trudno mi ocenić - bardziej zbliżony do LG niż Angora, ale tej oliwki, o której piszesz, nie widzę. Może zamówię jeszcze Abyssinian 3. W wątku o odpowiednikach jednak Abyssinian 3 jest porównany z Medium Golden. Może ktoś jest w stanie porównać Abyssinian 3 z Light Golden Lumiere? Nie znalazłam takiego w tej chwili. Poszperam też na temat Bare Minerals i Ocean Mist, o których piszesz. Bardzo dziękuję

W wątku o odpowiednikach przy goldenach Lumiere pada GF Annabelle, Breena, Calista Pixi, Manx, Abyssinian i Angora Meow. Poza Manx wszystkie testowałam i to nie było to. Najbliższy wydaje mi się Abyssinian.

Troszkę wysuszenia mi (chyba) nie przeszkadza Obawiam się raczej efektu jak po pudrze bambusowym

Z korektorami chyba jednak jest pewien problem. Na razie znalazłam Lily Lolo i Era Minerals i Meow. Próbkę Lily Lolo chyba nadal można kupić po zakupie ich produktu, a na to się nie skuszę. Miałam kilka i dziękuję Era oferuje 2.5 g za 79 zł, więc też podziękuję. Potrzebuję dużej ilości tego korektora. Nawiasem mówiąc, próbek Ery na stronie kosmetyki-mineralne też nie widać. Znów pozostaje Meow do przetestowania

Zastanawiam się poważnie nad mieszaniem z półproduktów SN i Kolorówki

Idę sprawdzić, czy są otwarte jakieś wspólne zakupy na Meow
Iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując