Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-08-04, 07:54   #3977
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Misstic Pokaż wiadomość
Witam, jestem na diecie ułożonej przez dietetyka. Ale jak policzyć kalorie to wychodzi na to, że jednego dnia spożywam ich 1700 innego 1300 a jeszcze innego 1500. Dodam, że po obliczeniach moje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne to 1700kcal. Czy taka "zróżnicowana" dieta jest wporzadku i nie mam się czym martwić czy jednak każdego dnia powinno się jeść tyle samo kalorii? Bardzo proszę o odpowiedź
Zróżnicowanie kaloryczne jest korzystne dla organizmu. I dla psychiki też, łatwiej dzień podgłodować jak się wie że kolejnego można zjeść do syta.
Ale co najważniejsze, w dni w których spożywa się więcej kalorii pozwalają podtrzymywać tempo metabolizmu. To akurat OK, bo metabolizm zwolni i tak na każdej redukcji. Takie działanie trochę go chroni.

Natomiast ilości jakie masz określone i to ze niby Twoje zapotrzebowanie to tylko 1700 jest niepokojące. Może powinnaś jednak iść w stronę bardziej intensywnego stylu życia, bo tak małe ilości jedzenia , zwłaszcza po ucięciu do R, nie zapewniają ani zdrowia, ani możliwości utrzymania stałej wagi w przyszłości.
Zagraża Ci anemia, a w przyszłości na tak skąpej diecie i przy braku ruchu osteoporoza.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując