Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-02-12, 16:27   #1863
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
A ktoś używał toniku z Zielonej herbaty( ew białej) albo kombinował coś z liśćmi?
Używałam kiedyś naparu z zielonej herbaty. Skóra po przemyciu wydawała się nieco ściągnięta. Wydaje mi się, że rzadziej pojawiały się zmiany zapalne. W dawnych czasach robiłam też maseczkę z liści, ale trochę barwiła skórę.
Na pewno nie użyłabym takiej herbaty do toniku z innymi składnikami. Chyba lepiej użyć gotowego ekstraktu standaryzowanego (zawartość epikatechin). Lorri wspominała też o potencjalnym problemie metali ciężkich.

Zrezygnowałam już właściwie z takich zabaw. Zwłaszcza po tym, jak przeczytałam narzekania Różańskiego na to, że melisa krojona, która jest dostępna w sklepach zielarskich nie spełnia norm farmakopealnych (w tym przypadku akurat chodzi o zwartość olejku eterycznego). Zaparzałam świeże ziele i jest różnica, rzeczywiście.

Granaty dojrzewają właściwie na sklepowej półce (nie są nawet w pełni wybarwione), i zapewne wpływa to też na ich skład chemiczny.

Dla mnie za dużo kombinowania. Trzymam się gotowców.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2015-02-12 o 16:33
mentha jest offline Zgłoś do moderatora