Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki naturalne
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-04, 22:39   #128
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Na początek bardzo dziękuję za odpowiedź.
Postaram się po kolei odpisać na twoją odpowiedź dla mnie. Czy mycie mydłem twarzy nie zaszkodzi, nie przesuszy? Całe życie słyszałam, że mydłem to nie wolno. Pilingi, owszem używam. A do kąpieli jakiś żel mogłabyś mi polecić, ponieważ nie posiadam wanny , ale tylko i wyłącznie kabinę prysznicową. A czy maseczka błotna z bielendy będzie dobra? Szukam i szukam jej i nie mogę dostać, ale w sumie nie wiem czy bardziej nie zaszkodzi niż pomoże.

Rozumiem, że teraz tylko naturalne używasz?

A co mogłabyś polecić na włosy? Mam przetłuszczające się i myję codziennie. Gdzieś ostatnio wyczytałam w tej jednej z "mądrych" gazet, że powinnam zmienić szampon na codzienny, a nie do włosów przetłuszczających się. Natomiast moja dermatolog mówi, że taka moja uroda i nic nie pomoże. Znalazłam w internecie szampon: URTEKRAM - Szampon z olejkiem z drzewa herbacianego. Czy wiecie coś na temat tego szamponu? Zdrowy, nie zaszkodzi? Warto w niego zainwestować czy może polecacie coś zupełnie innego?

Ponownie z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Tak jak pisalam, jestem takze początkujaca, ale na tyle już w to wsiaklam, że wiem, iż nigdy nie wrócę do sztucznych kosmetyków WARTO!!! Narazie wymieniam powoli chemie, która mi zalega w szafkach na naturalne kosmetyki i kosmetyki o bezpiecznych skladach, czyli nie koniecznie ekologiczne, bo zawieraja chemię, ale tylko tą nieszkodliwą. Tak więc jeszcze calkowicie nie zrezygnowalam z chemicznych produktów, zużywam je powoli.

Takich kosmetyków przede wszystkim nie kupisz w aptece ( jedynie wybiórczo), ani tym bardziej w drogerii przemyslowej. Jeżeli nie masz w pobliżu dobrze zaopatrzonych sklepów eko czy Drogerii Natura, to musisz szukać w większych miastach, no i oczywiscie w internecie.

Co do mydla naturalnego, to również nie znajdziesz go w typowej drogerii. Takie mydlo to zupelnie coś innego niż kostka typu Dove, Bambino czy Nivea. Ja kupuję przez internet. Polecam firmy Alepia, Natur Aroma ( marsylskie), Savon Du Midi. Ale jest ich o wiele więcej. Takie mydlo jest robione z olejów roślinnych, palmowego, jojoba, kokosowego, z oliwy z oliwek, laurowego, są wzbogacane ziolami, platkami kwiatów, sokami z owoców, olejkami eterycznymi, czasem glinkami, algami, sama natura. Nie zawieraja niczego innego. Mydlo naturalne dojrzewa kilka tygodni zanim trafi do sprzedaży. A czy wysuszają, to zależy na co trafisz, jest podobnie jak w przypadku drogeryjnych produktów. Jedne lepsze inne gorsze. Prawdopodobienstwo jednak jest dużo większe, że mydelko naturalne zaleczy Ci skórę, poprawi jej kondycję i nie wysuszy na wiór tak jak szare mydlo czy perfumowane. Ja mydlo naturalne, np marsylskie szczerze polecam. Mnie nie wysuszalo, troche natluszczalo, pomoglo uporać się z niedoskonalościami, no ale podstawą i tak jest krem i nawilżacze do ciala. Np teraz mam taka metodę na oczyszczanie twarzy: makijaż nadal zmywam micelem Bourjois. Potem myję twarz mydlem naturalnym, nastepnie bialą Lavaerdą Logony. Po czym wklepuję milk & Lotion Babydream, czasem coś pod oczy innego, mam teraz jakieś kapsulki Gal. 2 razy w tygodniu używam peelingu Jericho. Cerę mam idealną.

Jeśli chodzi o żel pod prysznic, to niczego narazie nie polecę, ale poczytaj na KWC recenzje takich firm jak Lavera, Logona, Eco Cosmetics, Sanoflore, Lush, Aubrey Organics, Weleda, Put & Rub. Mimo wszystko polecam jednak mydelko naturalne, przynajmniej na początek, to sie przede wszystkim bardziej oplaca Polecam ten wątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=400992

Co do Bielendy, to tylko maski algowe z serii Ideal Skin sa w 100% naturalne. Ta seria przeznaczona jest do sprzedaży dla salonów i gabinetów kosmetycznych. Do kupinia na Allegro. To nie jest marka ekologiczna. Inne jej produkty balabym się używac nawet na moim psie, którego i tak na szczęscie nie mam

Urtekram robi ponoć świetne szampony, ale nie używalam. Dużo dobrego slyszalam o szamponach Logony i Lush'a ( w kostce).

I naprawdę Wizażowe KWC nie gryzie, znajdziesz tam wiele recenzji.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-04 o 23:13
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując