Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - udar mózgu
Wątek: udar mózgu
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 17:55   #28
sparkly
Raczkowanie
 
Avatar sparkly
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK / Grudziądz
Wiadomości: 409
Dot.: udar mózgu

Witam. Cztery dni temu moja babcia (87 lat) przeszła udar mózgu. Zaczęlo się nocą, kiedy zaczęla miec problemy z oddychaniem. Rano przy śniadaniu juz traciła świadomość i nie mogła mówić. Mama natychmiast zadzwoniła po pogotowie; szczęśliwie przyjechali dość szybko. Ustalono niewydolność krążenia i stwierdzono, że dzięki szybkiej reakcji nie doszło do udaru. Babcia trafiła do szpitala na neurologię. Jednak następnego dnia nad ranem nastąpił udar. Obecnie ma sparaliżowaną prawą część ciała i nie mówi. Nie poznaje najbliższych i cale dnie przesypia. Lekarze nie potrafią powiedzieć czy będzie lepiej czy gorzej.
Dziś dostałam od mamy budującą wiadomość, że babcia rusza prawą nogą czyli jest jakaś nadzieja na poprawę.
Mam pytanie do osób, które zetknęły się już z tą straszną chorobą - czy to się zdarza, że pomimo szybkiej reakcji udar jednak następuję czy może lekarze coś spaprali. Czy osoba po udarze, która wydaje się być zupełnie odcięta od otoczenia, ma świadomość tego co się z nią dzieje? Właśnie to mnie najbardziej przeraża - że babcia wie, że nie jest dobrze i strasznie się boi
sparkly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując