Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Problemy z kupą
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-01-02, 20:35   #15
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Problemy z kupą

Odkopuję wątek..
Mam identyczny problem jak założycielka wątku, z tym że Ala jest młodsza. W lutym kończy 2,5 roku. Pewnie ma jeszcze czas, ale może ktoś ma za sobą podobny problem i jakoś mnie ukierunkuje żebym nie popełniła błędu w tej delikatnej sprawie..

Ala dojrzała do nocniczka dwa tygodnie przed drugimi urodzinami. Od tego czasu pieluchę zakładam tylko na dwór (teraz w okresie zimowym) i na noc. Pięknie kontroluje robienie siku i nie ma z tym problemów. Natomiast każda kupka ląduje w majtkach. Nie ma mowy żeby usiadła na nocnik czy kibelek. Jest płacz i powstrzymywanie co prowadzi do zaparć
Zdarzyło sie kilka razy, ze miała zaparcie i później problem ze zrobieniem kupki, rzecz jasna ból i płacz.. Pilnuję jej diety i ostatnio zaparcia sie nie zdarzają.
Jak chce kupkę wybiega do innego pokoju lub ukrywa sie gdzieś w kącie i na czworakch robi w majty.
Wie doskonale gdzie należy sie załatwiać.. ale nie umie Na pytanie dlaczego nie robi do nocniczka, mówi ze nie da sobie rady. Zachęcam ja wszystkim możliwymi sposobami i nic

Od września pójdzie do przedszkola i wolałabym aby do tego czasu przełamała swoja niechęć do załatwiania sie na toalecie. Nie wiem jak zareagują przedszkolanki
__________________
Alicja
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując