Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - maść ochronna z wit. A - cudo
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-01-19, 11:05   #13
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: maść ochronna z wit. A - cudo

Cytat:
Napisane przez Ray
wzalina nie daje zadnych wlasciwosci procz tego ze tworzy warstwe ochronna przed morozem... nie nawilza.. na wtwarz lepiej nie stosowac
"(...) ciekła parafina czy wazelina są to składniki kosmetyczne uznawane za najbardziej bezpieczne i niepodrażniające substancje, o bardzo skutecznych właściwościach nawilżających, a nawet gojących zgodnie z informacjami podanymi w „Cosmetics&Toiletrie s” i „Cosmetic Dermatology”."
"z komedogennoscia nie ma 100% pewnosci, ogolnie wazelina biala klasy farmaceutycznej jest uznawana za niekomedogenna substancje, ale sa osoby, ktore jej stosowac nie moga."


I jeszcze o samej maści z witaminą A (mam nadzieję, że właśnie tej, o którą pyta Mirabilka):

- "Skład: 1g preparatu zawiera:
palmitynian retynolu 800j.m.
substancje pomocnicze:wazelina biała, emulgator, aromat cytrynowy, woda oczyszczona.

Basiu, co sądzisz o tej maści? To chyba jednen z najtańszych preparatów (kosztuje około 2 zł).
Wiem, że palmitynian retynolu to najsłabiej działająca forma witaminy A, ale czy ta maść możę nasilać złuszczanie się skóry po retinie A, odnosze własnie wrażenie, że tak jest. Zastanawiam się, czy wogóle powinnam ją stosować jako środek natłuszczający, kojący i regenerujący po retinie A."

- "Nie (...) zawiera zbyt duzej dawki palmitynianu retinolu. (...) jesli masz sucha skore, wazelina ma bardzo dobre wlasciwosci gojace i sprzyja regeneracji skory, jest dobrze tolerowana przez osoby o suchej skorze, osoby o tlustje skorze moze zatykac, choc po silnych peelingach, zabiegach laserowych itp. wazelina jest zalecana przez lekarzy kazdemu w celu szybszej regeneracji i gojeniu sie skory."

Wszystkie cytaty pochodzą oczywiście z forum "Biochemia Urody". To tylko część wypowiedzi nt. wazeliny, resztę możecie już poszukać same.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując