Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wiosenno-letnie zapchanie olejami :(
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-06-29, 11:54   #7
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Wiosenno-letnie zapchanie olejami :(

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
To i ja sie dopisze. Ja co prawda dawno zeryzgnowalam z czysto naturalnej pielegnacji, ale czasami cos tam uzyje. Moja cera po latach sucharka nawet w upaly, wrocila do cery mieszanej, tak ze wszystko co ma chodz troche tluszczu czy silikonu powoduje ze po pol godziny mam przetluszczona gebe, rano buzie sie z lojem na pysku i cera robi sie szara jak by zmeczona. Od jakiego czasu zachcialo mi sie wymieszac moja pielegnacje, tak jak to bylo na poczatku jak zaczelam bawic sie w nature i mialam najladniejsza cere. Postanowilam sama mieszac swoje serum. Umieszalam HA z gliceryna, mocznikiem, panthenolem, ectoin. i zaczelo mi sie podobac. sam kwas HA wysuszal mi skore, a mieszanie z olejami tez mi sie nie podobalo, wiec zaprzestalam jego uzywania. Albo dalam za duzo HA i nadal mnie sciagalo, albo kaplo mi sie za duzo oleju, ciagle mieszanka mi nie odpowiadala. teraz postanowilam zrobic serum na bazie HA ale dodac inne skladniki, ktore moja cera lubi. Po jakims czasie dokupilam hydrolat rozany i zastapilam wode w moim serum wlasnie hydrolatem. Do tego dokupilam fluid z wit, a, c, e bo chcialam dodac witaminy, ale niektore rozpuszczalne w tluszczach wiec odpada,a dzieki temu fluidowi nie musze dodawac emulgatora. Do tego wzielam jeszcze wit PP czyli niacinamide i wyciag z lukreci, bo moja naczynkowa cera bardzo lubi. dokupilam paraben K, bo robie wieksza porcje wiec trzeba i zakonserwowac. Najpierw uzywalam to serum pod krem na noc, pod filtr na dzien , ale jak stawalo sie coraz cieplej, widzialam ze moja geba nie jest zadowolona jak ja jeszcze cos na nia poloze, nawet moj ukochany zwykly NIvea Soft powodowal ze po pol godziny mialam rozpulchnione pory i smalec na buzi, wiec na noc klade tylko to serum i jak czuje potrzebe to krem pod oczy i na tym koniec. oleje w kapsulkach tzw rybkach narazie leza i czekaja na chlody.
Dzieki niacinamide moja cera ciutke mniej sie tlusci, ale tylko ciutke , wolalabym zeby produkcja sebum troche bardzij sie ograniczyla, ale z drugiej strony boje sie ze cera znow mogla by mi sie zmienic na permanentnie sucha, wiec moze nie powinnam narzekac. Jest lepiej chodz nie tak idealnie jak przed faza permanentniej suchosci. POmyslalam ze moze wroce do oleju regulujacego Dr. hauschka, ale ze nie kosztuje malo to boje sie kupic cala flaszke. Pomyslalam o probce, ale panietam ze chyba rok albo 2 lata tamu tez mialam probke i na koncu ja wykorzystalam z peelingiem kawowym na tylek, bo na twarz mi sie ten olej tak juz nie podobal jak przed laty. fakt jest ze cera moja nie byla jeszcze az tak mieszana, jeszcze mialam faze mniej lub bardziej sucha, wiec moze nie powinnam sie zdazac wydac te 3,50€ i znow sporbowac przekonac sie do tego oleju, moze cera byla by zadowolona i razem z serum urelulawoalabym ja troche. W ciagniu dnia nie mialabym tak rozpulchnionych porow i smalcu na twarzy.
ogolem ja teraz patrze na potrzeby mojej cery, nie uzywam tego co lubi co poprostu lubie dana konsystencje a buzia sie buntuje. Tlusciochy ktore przez palce nie przelewaja sie bede uzywac w zimie, bo cera bedzie potrzebowac, ale latem skoro wystarcza mi spryskanie sie woda termalna i nalozenie kremu pod oczy i na tym koniec, albo nalozenie tego mojego serum i ewentualnie kremu pod oczy i na tym koniec, to nie wiedze potrzeby dlaczego mam przekonywac boja buzie, ze ona potrzebuje co innego, skoro widze ze jej to nie sluzy. mam swoje lata i wiele kobitek naciska na anti age itp, a ja mam wrazliw acer ektora sie rumieni i przez anti age tylko jej zaszkodzilam. Uzywam zwyklych kosmetykow bez skladnikow anti age i moja cera jest w swietnym stanie. teraz uzywam to lekkie serum bo jak by nie je to bym uzywala cos kupnego i mi wystarcza. wyprobuej co jakis czas cos nowego, ale jak widze ze nie to nie. Nawet jak cerze pasuje, ale zaczyna sie znow rumienic to odstawiam. Zmarszczki i tak mi sie z wiekiem zrobia, fakt wiem ze pewnie mniejsze, ale za wszelka cene nie bed ecudowac. Ja chce wygladac i teraz ladnie, a skoro wszelkie ciezkie oleje itp nie pasuje to nie uzywam i polecam tez patrzec na potrzeby waszej cery. Jak oeleje przestaly jej sluzyc - odstawic ;o) przyjdzie jesien i chlody i pewnie znow potrzeby sie zmienia i wrocicie do olejow. bedzie dobrze, wazne zeby dawac skorze tego co potrzebuje.
Przyznaję ci racę
Często minimalizm okazuje sie najlepszy.
Jesteśmy kobietami i oferty sklepów kuszą nas żeby wypróbować ciągle coś nowego ale nie zawsze okazuje się to dobre dla naszej skóry.
Ja również mam cerę dojrzałą,przetłuszczająca się i widzę że nie potrzebuje ona tłustych mazideł.
Teraz ograniczyłam się do hydrolatów i serum z wit.C SAP na dzień a na noc na zwilżoną hydrolatem skórę odrobinka Cetaphilu MD i jest w miarę ok.
Chciałabym dorzucić jeszcze filtr na dzień bo mam przebarwienia posłoneczne ale widzę że to już dla mojej skóry za dużo.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując