Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Niemowlę buntuje się...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-05-18, 19:54   #23
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Niemowlę buntuje się...

Cytat:
Napisane przez kwiatek84 Pokaż wiadomość
owszem powinnas poswiecac jej czas jak trzeba i tego potrzebuje ale nie non stop bo ona bedzie ,,maminy cycek ,, i jak dorosnie to bedzie zawsze sie liczyla tylko z mama nie bedzie miala swojego zdania
No widzisz - tylko, że ona od urodzenia potrzebuje non-stop uwagi. Owszem - potrafi się sama zabawić, jak ja jestem przy niej. (Żeby się nie nudzić to gram sobie w gry, a ona się obok bawi). Ale to musi być niewielka odległość i ona musi mieć dobry dzień.

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość

Jasne, przeciez to normalne
Sprobuj powoli zachecic coreczke do zabawy w ten sposob - siadaj z nia na podlodze, trzymaj na kolanach tak jak ona chce potem stopniowo rob tak, zeby najpierw siedziala na koncu twoich kolan, potem bliziutko obok ciebie tak, zeby ciebie dotykala, potem normalnie obok ciebie, kiedy to sie juz uda odsuwaj sie stopniowo coraz dalej, usiadz na kanapie itp.
Jesli coreczka nie bedzie chciala zejsc z twoich kolan to mozesz usiasc "po turecku" i trzymac ja w skrzyzowaniu twoich nog i potem na kazdym "etapie" powoli rozluzniac ten siad (czyli nogi coraz bardziej na boki...jakkolwiek to brzmi ), az po jakims czasie nie bedzie siedziala wcale na tobie a obok ciebie

Wszystko bardzo stopinowo, kazdy etap moze trwac 3 dni albo troszke dluzej, ale to dziala...widzialam juz na wieeeelkich przylepach jak takie przyzwyczajanie doprowadzilo do tego, ze mamy mogly spokojnie wyjsc do kuchni a dziecko bawilo sie ladnie samo, co wczesniej bylo nie do pomyslenia

A co do drzemek, bo pisalas, ze mala spi 3-4 razy po pol godziny. Sprobuj powoli przestawiac ja na dwa cykle po jednej godzinie a pozniej na jeden 2 -godzinny sen w dzien. I ona lepiej sie wyspi a ty bedziesz miala troche czasu dla siebie.

Pozdrawiam
Dziękuję - już jesteśmy na etapie zabawy obok siebie Ale to tylko czasami - będę częściej próbować

Co do drzemki, to już mi ładnie spała w dzień 1,5h, ale zachorowała i w szpitalu się jej odwidziało
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując