Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przygotowania do CPE
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-25, 18:38   #20
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Przygotowania do CPE

[1=5e39f43c776cd63a5691dbe eeb4c12a7b21f7a21_63e1948 2c3766;42445576]
Na poziomie początkowym wolę mieć zajęcia z Polakiem. Niestety w wielu szkołach języków obcych przyjmuje się nativów na zasadzie: jesteś Hiszpanem? Świetnie, zaczynasz jutro Mam złe doświadczenia z nauką hiszpańskiego od podstaw z nativem (miałam 5 nauczycieli hiszpańskiego, w tym 4 nativów i 1 Polka). Stanowczo najlepszą nauczycielką okazała się Polka, bo jako jedyna miała przygotowanie pedagogiczne i wiedziała, jak nauczać tego języka.

Z kolei zajęcia z nativami z niemieckiego i angielskiego na poziomie C1 wspominam bardzo dobrze. Na tym poziomie warto [/QUOTE]

No właśnie ja mówię o przygotowaniu pedagogicznym- najlepszy jest native, który wie jak nauczać. Ja znam polski ale nie umiałabym nauczyć kogokolwiek. "Goły" native jest dobry do konwersacji na wyższym poziomie, na podstawowym musi umieć dotrzeć i tak ułożyć lekcję by zaciekawić i jak najwiecej nauczyć bez wkuwania. Niestety, ale jak nauczyciel nie przypilnuje na samym początku nauki jak wymawiać, jak układać język, wargi etc. to potem to się ciągnie (np. work czytanie jako łork).
Native jest potrzebny na początku przygody z językiem obcym, a potem gdzieś od B2+/C1.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując