Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-05-08, 09:20   #1234
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Wszytsko wyglada ok, maseczki z glinki mozesz stosowac co 3 dzien, ok 2 razy w tyg., zreszta oberwuj skore czy nie jest za bardzo przesuszona i ewent. zmniejsz czestotliwosc
Wazne bys unikala slonca i opalania bo uzywajac kwasy nawet te slabe uwrazliwiasz skore i mozesz nabawic sie powaznych przebarwien
Generalnie tu my wszytskie polecamy filtry w takich kuracjach i to te 40, 50+ - chronia one skore przed szkodliwym wplywem srodowiska i uva/uvb
Do mycia mozes przetestowac rossmann baby dream - zel dla dzieciaczkow, jest b lagodny i wiele osob go sobie chwalui badz olejek myjacy z www.biochemiaurody.com - nie wysuszaja pyszczka
z peelingow radzilabym ci kupowac raczej te enzymatyczne, jakos mechaniczne do mnie nie przemawiaja jesli chodzi o pielegnacje buzi tradzikowej i wrazliwej, peeling z Bromenalina z powyzej strony biochemii urody jest naprawde super
Mozesz sprobowac ten krem Clareny..nie zaszkodzi..

Jednakze uzbroj sie w cierpliwosc i kontynuuj kuracje conajmniej miesiac cokolwiek uzywasz by ocenic efekty i nie zrazaj sie ewentualnymi kiepskimi poczatkami

Cytat:
Napisane przez fretka82 Pokaż wiadomość
Witam,

mam skórę raczej tłustą - tu sama dokładnie nie wiem:/ bo może być poprostu przesuszoną/odwodnioną przez preparaty, trądzikową i wrażliwą, rozszerzone pory na policzkach.
trądziku nabawiłam się poprzez odłożenie tabletek hormonalnych:/
wrażliwej kiedyś nie miałam ale stała się ona taka wskutek środków, jakich używałam do leczenia trądziku.
nigdy wcześniej nie miałam żadnych problemów z moją cerą. była normalna.wszystko się zaczęło właśnie po tabletkach tzn po ich odłożeniu.
obecnie już jest prawie, prawiw,że ok ale nie do końca mam przebarwienia i jeszcze coś wyskakuje.

do mycia twarzy używam: obecnie to jeszcze poszukuję, testuję. używałam LR effaclar i Iwostin -Purritin -jednakże oba wysuszały mi skórę:/ obecnie testuję krem-żel Avene Clean -Ac, który jest super i naprawdę ukoił moją skórę. zastanawiam się jeszcze nad Avene żel cleanance - czytałam, że jest super ale niesety nigdzie dotąd nie udało mi się zdobyć próbki, żeby go przetestować i zdecydować się na któryś konkretnie z tej firmy. mam do przetestowania jeszcze z Biodermy żel Sebium. Żel musi być antybakteryjny, więc raczej któryś z Avene.

tonik - nie używam
na noc - od jakiegoś czasu stosuję effaclar k i jeżeli nigdzie nie wychodzę z domu więc na dzień również go zastosuję od czasu do czasu. używałam także przez jakiś czas- kremu na noc Iwostin do cery trądzikowej - też był ok.
obecnie jeszcze zamiennie bądź tylko niektóre partie smaruję Aknemycin Plus.

na dzień - hmm właśnie i tu jest problem bo wciąż szukam odpowiedniego kremu. przymierzam się kupić dziś bądź jutro krem z Clarena AHA friut, glyco fruit cream - z kwasami i filtrem- właśnie na te przebarwienia i trądzik i żeby skóra była odpowiednio nawilżana.
A obecnie to testuję krem Avene Krem Clean -Ac. Jeszcze mam do wypróbowania z biodermy krem Sebium AKN.
zauważyłam, że raczej zwykłych nawilżających nie mogę używać bo wtedy szybciej mi coś wyskoczy:/ jak na razie jednak musi to być krem przeciw trądzikowi.

na wypryski takie konkretniejsze punktowo używam Effaclar A.I

peeling: obecnie morelowy z Yves Rocher, czasem również z tej samej firmy Peeling Roślinny (Vegetal)- ale moja skóra jest chyba za wrażliwa na niego, przynajmniej kiedyś bo po jego użyciu była zaczerwieniona więc zaprzestałam i zobaczę za jakiś czas jak będzie reagować. Od czasu do czasu używam również peelingu przeciwtrądziowi Iwostin Purritin.

maseczki - Ziaja PRO maska ściągająca z glinką zieloną, program oczyszczający do cery trądzikowej - raz w tygodniu.

od czasu do czasu maseczkę nawilżającą z AA z glinką zieloną i witamina E do cery tłustej i mieszanej bądź maseczkę nawilżającą z Yves Rocher.

Chciałabym się dowiedzieć czy tę maseczkę Ziaji mogę używać częsciej niz raz w tygodniu? np co drugi dzień?

I czy krem z clareny będzie pasował do tego "mojego programu"? czytałam o nim same dobre opinie i to mnie kusi do nabycia go.
nie brałam żadnych zabiegów z mikrodermabrazji. zastanawiam się jeszcze nad krioterpią ale tu muszę się wybrać na konsultację z kosmetyczką bo tylko z nią rozmawiałam

na twarz już od długiego czasu nie nakładam żadnych podkładów ani pudrów, dopóki moja twarz nie wróci do normalności. podkład mam z Isa Dora Velvet Make-Up Mousse i puder sypki z MF Translucent - też nie wiem za bardzo czy są odpowiednie.

Bardzo proszę o opinię na temat tego co używam.
Pozdrawiam
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując