Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-05-09, 10:38   #1243
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Nie podobaja mi sie te kosmetyki z Oriflamu, oparte na samych szcztucznych skladnikach, zqadnych wyciagow rolsinnych, zel myjacy moze wysuszac, tonik zapychac i tworzyc zaskorniki, reszta kremow rowniez, a z tego co wiem kremy z filtrami z oriflamu nie sa skuteczne

Do mycia buzki cos delikatnego bez Sodium Laureth Sulfate w skladzie, ten skladnik wysusza buzie....fajne sa kosmetyki Pharmaerisa, np seria T do skory tradzikowej, zel myjacy wyglada b ciekawie, fajny jest tez zel baby dream z rossmanna dla dzieci, dobrze oczyszcza i nie wysusza
Mozesz kupic effaclar K na problematyczne strefy, robic maseczke apirynowa http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=91607, maseczki z glinki dobrze oczyszczaja cere
Na przebarwienia sprawdzi sie tez acne derm
Wszelkie kwasowe kremy uzywaj na noc (acne derm, effaclar, maseczka apirynowa) i najlepiej nie codziennie
Na dzien dobre filtry, lepiej zainwestowac w dobry filtr niz w krem..pozatym uzywajac lagodnych srodkow myjacych nie bedziesz wysuszona
Fajne sa tez hydrolaty uzywane zamiast tonikow...nawilzaja i lagodzaca buzke
www.biochemiaurody.com www.mazidla.com
Polecam Ci tez z biochemii urody maseczke - peeling podstawowy, wulkaniczna
Tonik z 2 % BHA - z kwasami
Kupujac jakiekolwiek toniki, zele kremy, szukaj by w skladzie bylo jak najwiecej extractow, skladniki te koncza sie zawsze nazwa 'EXTRACT', sa one najbardziej bogate w naturalne skladniki i wiele z tanszych firm na Polskim rynku takie produkty oferuje



Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Jestem początkująca tutaj i mam pytanie, czy mogę tego tak używać:

Rano:
Oriflame- Oczyszczająco-tonizujący żel Tea Tree

AQUA, GLYCERIN, SORBITOL, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL, SODIUM CITRATE, IMIDAZOLIDINYL UREA, PHENOXYETHANOL, PARFUM, PROPYLENE GLYCOL, METHYLPARABEN, HAMAMELIS VIRGINIANA EXTRACT, PROPYLPARABEN, LIMONENE, ETHYLPARABEN, SODIUM CHLORIDE, CI 42090, CI 19140

Tonik:
Oriflame- Odświeżający tonik Balance

AQUA, ALCOHOL DENAT., BUTYLENE GLYCOL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, PROPYLENE GLYCOL, PHENOXYETHANOL, MENTHYL PCA, PARFUM, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, SALIX NIGRA, ETHYLPARABEN, BETULA ALBA, SODIUM C8-16 ISOALKYLSUCCINYL LACTOGLOBULIN SULFONATE, CI 19140, CI 42090

Krem:
Oriflame Fluid Optimals Hydra Energy

AQUA, GLYCERIN, ISONONYL ISONONANOATE, DIMETHICONE, ISOHEXADECANE, BUTYLENE GLYCOL, ARACHIDYL ALCOHOL, CYCLOPENTASILOXANE, CETYL ALCOHOL, BEHENYL ALCOHOL, CYCLOHEXASILOXANE, POLYACRYLATE-13, TOCOPHERYL ACETATE, RICINUS COMMUNIS OIL, ARACHIDYL GLUCOSIDE, PARFUM, IMIDAZOLIDINYL UREA, SODIUM CITRATE, SODIUM PCA, UREA, POLYISOBUTENE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, DIMETHICONOL, DISODIUM EDTA, CITRIC ACID, TREHALOSE, POLYSORBATE 20, SORBITAN ISOSTEARATE, SORBITAN TRISTEARATE, SODIUM HYALURONATE, POLYQUATERNIUM-51, PHENOXYETHANOL, COPPER ASPARTATE, MAGNESIUM ASPARTATE, MANGANESE ASPARTATE, ZINC ASPARTATE, CHONDRUS CRISPUS EXTRACT, CHLORPHENESIN, BENZOIC ACID, CI 42090
(z tego co czytałam niezly)

Krem z filtrami:
Oriflame Fluid ochronny na dzień SPF 30

AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, DIMETHICONE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, OCTOCRYLENE, GLYCERIN, ISONONYL ISONONANOATE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, CETEARYL ALCOHOL, CETEARYL GLUCOSIDE, ISODECYL NEOPENTANOATE, DIISOPROPYL SEBACATE, LAURYL LACTATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, TOCOPHERYL ACETATE, DECYL GLUCOSIDE, DIMETHICONOL, PARFUM, METHYLPARABEN, TETRAHYDROXYPROPYL ETHYLENEDIAMINE, IMIDAZOLIDINYL UREA, PROPYLPARABEN, ACRYLATES/VINYL ISODECANOATE CROSSPOLYMER, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, DISODIUM EDTA, PROPYLENE GLYCOL, XANTHAN GUM, CERAMIDE 3, SODIUM HYALURONATE, CERAMIDE 6 II, CHOLESTEROL, PHYTOSPHINGOSINE, BHT, CARBOMER, PHENOXYETHANOL, CERAMIDE 1
(ale z tego co o nim czytałam jest ok, ale nie wiem jak w komplecie z resztą)

na to makijaz.
Wieczorem to samo za wyjątkiem kremu- Lysanel Active... ale omijam skrzydełka nosa, tam jest maly problem z nczynkami. Trochę piecze, wcześniej miałam Avene Cleanance K ale się wałkował strasznie, może jednak wrócę do niego, Lysanel wydaje mi się odrobine za zagresywny.

Co Wy na to?
Może polecicie coś innego? Mam cere ze skłonnością do wyprysków, przebarwień, zakórniki, w strefie T swieci sie po kilku godzinach cokolwiek bym nie robiła (właśnie przeczytalam o skrobii, muszę zakupić ), na policzkach przy nosie też, a reszta policzkow jest ok.
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując