Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Antyperspirant stosowany na twarz?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-05-28, 08:44   #13
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Antyperspirant stosowany na twarz?

Cytat:
Napisane przez GossipBoy Pokaż wiadomość
Oj tam Ważne, iż się doszkalam Kto pyta, nie błądzi ^^ Kwas przetestowałem na dłoni, i potem na twarzy. Praktycznie poza tym, iż stał się bardziej płynny, jego działanie się nie zmieniło, więc będę używał. Czyli radzisz odstawić wszelkie żele do cery trądzikowej? Obecnie używam LRP do takowej. Przerzucić się raczej na kosmetyki do cery np. wrażliwej?( bo z tego co wiem, nie zawierają parabenów i "uczulaczy")
Ogólnie większość kosmetyków w aptekach i drogeriach (nieważne czy to do wrażliwej czy nie) ma dość niefajne składniki w składach. Trzeba by poszukać, lub zamówić coś przez Internet. La Roche Posay? Nie miałam, ale patrząc po składzie - nie ma szans, żeby do mnie trafił. Ma tylko jeden mocny detergent i nic więcej. Zakładam, że nie używasz podkładów. Czyli trzeba poszukać czegoś delikatnego, polecane są też naturalne mydełka. One już takie delikatne nie są, ale tonik (lub hydrolat) i krem (lub olejek) po załatwiają sprawę. Czytałam o Aleppo (mam, obleci) i o mydełku z czarnuszką. Ogólnie bardzo dużo tego jest na różnych stronach z kosmetykami.

Cytat:
Napisane przez AnotherIdentity Pokaż wiadomość
Jaki polecilabys mi?
Mam cere mieszaną + tradzik + naczynka + strefa T z sebum umiarkowanym.
Nie mam pojęcia, jak to jest z naczynkami. Sama szczęśliwie nie mam (a właściwie jedno mam, w zagięciu przy nosie, ale to z własnej winy). Ale wszędzie, zawsze każdemu polecam delikatne mycie twarzy (jeżeli makijaż to olejkiem, chyba, że ktoś umie domyć inaczej i dopiero potem delikatny żel ew. mydełko), tonik, nawilżanie. Nawilżona skóra przestaje się przetłuszczać. A kosmetyki można dobrać tak, żeby zawierały składniki zwalczające trądzik.

Cytat:
Napisane przez GossipBoy Pokaż wiadomość
Na mnie jakoś nie działają specyfiki od dermatologów. Wyrządzają więcej szkody, niż pożytku :P
Kosmetyki czy leki? Te dermatologiczne kosmetyki mają albo parafinę albo mnóstwo innych, superzapychających rzeczy - Cetaphil. Ale niektórzy sobie chwalą.

Post Dark01 w wątku o walce z trądzikiem:
Sylveco-Lekki krem brzozowy,Lekki krem nagietkowy<ale brzozowy lepszy><strona producenta,sklep Helfy>
Fitomed-Tradycyjny krem nawilżający,strona producenta,allegro>
APIS-Krem nawilżający z mlekiem i miodem,krem zurawinowy,krem z serii Optima20+(w ogóle Apis ma bardzo dobre składy bez parafiny i trójglicerydów !!!)z serii gabinetowej są fajne sera i krem dotleniający.<strona producenta,allegro>
BEPANTHEN-KREM w tubce<apteka>
Biodermic-krem oliwkowy na noc/na dzień,strona producenta>
ORIENTANA-kremo -galaretki zwłaszcza z algami i aloesowa,do rozjasniania przebarwien papajowa.
Neobio-Krem z bawełną<sklep Helfy>
ROC-Krem z antyoksydantami,i zwykły nawilżający<Allegro>
Kremy i sera rosyjskie,np.Babuszki Agafii,oraz Baikal Herbals.
a nawet Ziaja SOPOT-ten lekki kremik w błekitnym opakowaniu..mozna spróbować ostrożnie.
Osobiście uważam,że najlepiej zaczac od Apisa,bo nie dość,że fajnie działa to jest tani.


Mam dotleniający Apis od kilku dni, jestem zadowolona. Szkoda tylko, że bez filtra. Z olejków używam Dermogalu, wczoraj dotarła do mnie paczka z ZSK, a w niej tamanu.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując