Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Antyperspirant stosowany na twarz?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-05-31, 12:21   #14
GossipBoy
Raczkowanie
 
Avatar GossipBoy
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 52
Dot.: Antyperspirant stosowany na twarz?

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Ogólnie większość kosmetyków w aptekach i drogeriach (nieważne czy to do wrażliwej czy nie) ma dość niefajne składniki w składach. Trzeba by poszukać, lub zamówić coś przez Internet. La Roche Posay? Nie miałam, ale patrząc po składzie - nie ma szans, żeby do mnie trafił. Ma tylko jeden mocny detergent i nic więcej. Zakładam, że nie używasz podkładów. Czyli trzeba poszukać czegoś delikatnego, polecane są też naturalne mydełka. One już takie delikatne nie są, ale tonik (lub hydrolat) i krem (lub olejek) po załatwiają sprawę. Czytałam o Aleppo (mam, obleci) i o mydełku z czarnuszką. Ogólnie bardzo dużo tego jest na różnych stronach z kosmetykami.



Nie mam pojęcia, jak to jest z naczynkami. Sama szczęśliwie nie mam (a właściwie jedno mam, w zagięciu przy nosie, ale to z własnej winy). Ale wszędzie, zawsze każdemu polecam delikatne mycie twarzy (jeżeli makijaż to olejkiem, chyba, że ktoś umie domyć inaczej i dopiero potem delikatny żel ew. mydełko), tonik, nawilżanie. Nawilżona skóra przestaje się przetłuszczać. A kosmetyki można dobrać tak, żeby zawierały składniki zwalczające trądzik.



Kosmetyki czy leki? Te dermatologiczne kosmetyki mają albo parafinę albo mnóstwo innych, superzapychających rzeczy - Cetaphil. Ale niektórzy sobie chwalą.

Post Dark01 w wątku o walce z trądzikiem:
Sylveco-Lekki krem brzozowy,Lekki krem nagietkowy<ale brzozowy lepszy><strona producenta,sklep Helfy>
Fitomed-Tradycyjny krem nawilżający,strona producenta,allegro>
APIS-Krem nawilżający z mlekiem i miodem,krem zurawinowy,krem z serii Optima20+(w ogóle Apis ma bardzo dobre składy bez parafiny i trójglicerydów !!!)z serii gabinetowej są fajne sera i krem dotleniający.<strona producenta,allegro>
BEPANTHEN-KREM w tubce<apteka>
Biodermic-krem oliwkowy na noc/na dzień,strona producenta>
ORIENTANA-kremo -galaretki zwłaszcza z algami i aloesowa,do rozjasniania przebarwien papajowa.
Neobio-Krem z bawełną<sklep Helfy>
ROC-Krem z antyoksydantami,i zwykły nawilżający<Allegro>
Kremy i sera rosyjskie,np.Babuszki Agafii,oraz Baikal Herbals.
a nawet Ziaja SOPOT-ten lekki kremik w błekitnym opakowaniu..mozna spróbować ostrożnie.
Osobiście uważam,że najlepiej zaczac od Apisa,bo nie dość,że fajnie działa to jest tani.


Mam dotleniający Apis od kilku dni, jestem zadowolona. Szkoda tylko, że bez filtra. Z olejków używam Dermogalu, wczoraj dotarła do mnie paczka z ZSK, a w niej tamanu.
Powiedzmy, że jeśli kosmetyk jest dobry. Bardzo dobry, to nie patrzę na cenę ( w granicach rozsądku ) Będę zamawiał na początek z Apisa Żurawinowy i Arbuzowy Mogłabyś coś jeszcze polecić od nich ze sklepu? Żebym po 15 razy nie kupował jednego produktu A co do wszelkich żeli delikatnie myjących, ja mam zawsze po nich wrażenie, że mnie nie "domywają" i nie usuwają całkowicie zanieczyszczeń :3
GossipBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując