Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-10, 21:48   #2348
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
ale właśnie zależy mi żeby coś wysuszyło mi czoło i brodę...podobno pod oczy ma być specjalny krem bo skóra jest tam dużo cieńsza i ma on być mniej intensywny
Tylko że wysuszenie skóry prowadzi do nadmiernej produkcji sebum = więcej zaskórniaków, pryszczy etc.

Poczytaj Barbarę Kwiatkowską na temat pielęgnacji okolic oczu:
http://www.biochemiaurody.fora.pl/te...-oczu,298.html

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
a co do za filtr z Lirene, bo nie słyszałam jeszcze o żadnym fotostabilnym z tej firmy.

dziękuję za pomoc
Nie ma sprawy

A filtr ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...rsja-2008.html
Fotostabilny

Widzę, że już zawitałaś do Rossmannowskiego wątku

Cytat:
Napisane przez karolina777 Pokaż wiadomość
Witam,
Po długiej literaturze wątków o kwasach, pielęgnacji cery naczynkowej, wrażliwej, składzie kosmetyków i po przeczytaniu wszystkich postów L_V i Hexanny doszłam do wniosku, że moja pielęgnacja cery jest chaotyczna.
Ułożyłam więc plan pielęgnacji i bardzo bardzo proszę o ocenę.

Cera: lat 25, mieszana sucha na policzkach, wrażliwa, naczynkowa policzki-nos (kilka popękanych, zaczerwinienia); zaskórniki: broda, czoło, nos; pojedyńcze wypryski na czole; przebarwienia i niewielkie blizy po trądziku na nosie i czole, pierwsze zmarszczki mimiczne.

Cel: cera bez zaskórników, przebarwień, niedoskonałości, obkurczone, mniej widoczne, uszczelnone naczynka, brak zaczerwienienia, cera zdrowa i rozświetlona.

plan pielęgnacji:
rano:
żel do mycia - AA Young
hydrolat z kocanki/różany/oczarowy
serum z wit C - na poczatek cevikap, potem coś droższego np serum z bu.
filtr - avene 50+

wieczor/późnie popoludnie:
mleczko do demakijażu - ziaja rumiankowa
żel do mycia twarzy -AA Young
hydrolat z kocanki/różany/oczarowy
krem na naczynka - atw terapie urody, krem na naczynka

noc:
1dzień LRP Effaclar K + po godzinie Xerial, jesli bedzie potrzeba
2dzień Diroseal Avene + po godzinie Xerial, jesli bedzie potrzeba
3dzień peeling enzymatyczny (z bu), maseczka z bu, Xerial5
i powtarzam 1..2..3..itd

Zastanawiam się czy nie zamienić nawilżacza na Ziaja Calma hlc, tylko boje się że będzie mnie zapychał, dlatego w pierwszej chwili wybrałam xerial5.
W razie potrzeby dołoże nawilżacz przed filtrem. Chciałabym też dołożyć jeszcze krem brązujący, tylko nie jestem pewna gdzie. Może przed filterm??

Bardzo prosze o ocenę
Ogólnie bardzo dobry plan Widać, że sporo czytałaś i bardzo fajnie, że szukasz sama informacji

Ziaja Calma nawilżająca jest chwalona! Bo z tą biolipidową to gorzej składowo.

Nie wiem, gdzie wcisnąć ten krem brązujący... Może po peelingu i maseczce byś się smarowała brązerem na noc. Jakby było mało nawilżania to potem się dosmarujesz..

Może mądrzejsze głowy Ci jeszcze coś poradzą
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując