Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy krem może powodować pryszcze? (nie chodzi mi o zaskórniki)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-05-13, 09:13   #5
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: Czy krem może powodować pryszcze? (nie chodzi mi o zaskórniki)

milka napisał(a):
> Hej dziewczyny
> Od kilku dni używam kremu Oceanic z olejkiem avocado i wit. A i E. W recenzji jedna z wizażanek napisała, że stosuje ten krem i ma więcej pryszczy, ale pomyślałam, że to niemożliwe i go kupiłam. I moja cera nie wygląda najlepiej
> Jak to możliwe, żeby krem mógł powodować wyskakiwanie czerwonych gulek?
> Poza tym reaguję na niego dobrze, nie podrażnia ani nic. Tylko cera brzydsza się zrobiła i nie wiem, czy go odstawić...
>
> Pomóżcie proszę... Pozdrawiam, Kamila
>
>


Twoj krem z pewnoscia ma tez inne skladniki niz olej awokado czy wit.A i E. Jeszcze nie slyszalam, zeby olej awokado powodowal pryszcze, a wierz mi jego ilosc w tym kremie jest znikoma, biorac pod uwage kremy sklepowe. Faza tluszczowa w kremie to nie tylko sam jeden olej, a mieszanina roznych innych olejow (np. syntetycznych), woskow i emulgatorow.
Mam cere mieszana tak jak Ty i czesto uzywam oleju awokado (w mieszaninie z innymi) jako olejek na twarz lub sam w okolicach oczu. Olej z awokado wcale nie jest ciezkim olejem (jak np. olej z kielkow pszenicy) i nie ma problemu z jego wchlanianiem. Jesli Twoj krem jest odpowiednio dobrany do Twojej cery, a mimo to wyskakuja niespodzianki, to moze to byc za sprawa jakiegos innego skladnika, ktory Twoja skora nie za bardzo lubi.
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując