Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-09-19, 10:22   #2953
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez mefisti Pokaż wiadomość
skóra schodzi mi płatami. i gdy te zejdą, pozostają duże czerwone plamy. Skóra jest mocno zaczerwieniona, wrażliwa na wszystko, łuszczy się niemiłosiernie. Boję się użyć oliwki lub jakiegoś tłustego kremu, ponieważ większość zatyka mi pory, co później przejawia się kolejnym wysypem na twarzy.


Co proponujecie ? ja jestem bezradna ..

Isotrex tylko na noc, nie nakładaj go na dzień!!
pora roku jest niewazna, przeciez i tak trzeba uzywać filr fotostabilny

wieczorem po umyciu buźki DOKŁADNIE ale DELIKATNYM preparatem, po odczekaniu 15 minut nałóż Isotrex CIENIUTKO na skóre i idź spać. Rano umyj buzie delikatnie, nałoż filtr albo pod filtr dodatkowo cos nawilzajacego, gdy nie wychodzisz z domu nawilzaj tylko buzke jakims kremidłem, punktowo mozesz nakaldac cos antytradzikowego - tak powinna wygladac Twoja pielegnacja.

mówi Ci to osoba walczaca z tradzikwiem od 12 lat i uzywajaca tego samego co Ty czyli preparatu z izotretinoiną

Uwagi:
preparat antytrądzikowy wyrzucamy

Tlenek cynku nie nawilża on przesusza, więc to Cie nie poratuje przy przesuszonej skórze.

Nivea Visage Young be beautiful - fluid tylko znalazłam na KWC, to ten - http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14394 ? jesli tak - wyrzucamy

podkład Soraya sceniczny długotrwale matujący - wyrzuć pozbądź się, zastąp odpowiednimi kosmetykami do Twojej cery, a zauwazysz poprawe

maseczka Dermaglin do cery trądzikowej - zadnych maseczek przy tak podniszczonej, podraznionej, rozognionej skorze, a jesli uzywasz tego punktowo, to moge Ci doradzić co na krosty jest najlepsze i tansze

Eucerin Dermopyrifyer - Cleanser, Scrub i cream-gel - nie uzywa sie takich rzeczy przy takich podraznieniach i wysuszeniach, chyba ze chcesz sobie gorzej mordkę rozpaprać

Rozważasz też physiogel, humektan, cos z LPR - pisalaś ze masz skłonnośc do zapychania porów, ale czym?
w linomagu masz wazeline i lanoline - mocne zapychacze, a Ciebie nie zapychaja, więc co Cie zapycha?

jesli w sumie nic, to mozesz kupic ten physiogel krem, jest lubiany i polecany, humektan moze byc za słaby do nawilzania, cos z LPR, to jak wolisz drogie nawilzacze to kupuj i testuj co Ci pasuje

Zadnych baz matujacych na dzień, zlutuj się nad sobą i zacznij dbac o skore, pozbądz się tych kosmetykow i nigdy do nich nie wracaj, skoro sama zreszta piszesz ze nie nawilzaja to po co wysuszac sobie skore (tak dzialaja preparaty matujace przesuszajac cere)

ja mam cere skłonna do zapychania, więc stosuje do nawilżania tylko Ziaje Calma HLC, bo nie ma składnikow zapychajacych, a teraz kupilam do testowania krem z ekstarktem z melisy z EvaNatura, zawiera tylko isopropyl palmitate, który moze powodowac zapychanie, ale moze mnie nie zapcha. Oliwek nie nalezy sie bac, trzeba po prostu wiedziec, co mozna na buzke połozyc, ja czasem Ziaje mieszkam z Oliwką HiPP (bez olejów mineralnych, bez barwnikow, konserwantow, emuglatorow- 3 składniki w składzie), nie ma szans na zapychanie.

jak pozbyc sie skórek, przesuszu, jak zminimalizowac podraznienia, jak prawidłowo dbac o cere przy retinoidach poczytasz tutaj : https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...5&postcount=11 - przeczytaj Co warto wiedzieć - uwagi ogólne

poczytaj też ten temat http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=93389&page=8

EDIT

Cytat:
Na kilka minut, na miejsca awaryjne nakładam Isotrex, następnie przemywam całą twarz tonikiem

retinoidy nie działają na skórę i krosty jak antybiotyk, czy inne tego typu preparaty
nie ma czegoś takiego jak nakładanie retinoidu punktowo, albo na jakiś obszar - AWARYJNIE
jedynie na całą buźkę, przez conajmniej pare miesięcy przyniesie to rezu;taty i korzysci

przeczytaj jeszcze ten temat : Isotrex - izotretinoina (isotretinoin) - bo widzę, że nie orientujesz sie w temacie, a wiedza na temat tego co sie stosuje i jak dany preparat działa - to podstawa

przede wszystkim izotreinoina ma niewielkie działanie przeciwzapalne, stąd doraźnie, czy punktowo, awaryjnie nie pomaga nic a nic, nie ma sensu marnowac sobie preparatu na takie coś, wystarczy raz dziennie, na noc nakladac isotrex i po paru miesiacach cieszyc sie sukcesami, oczywiscie nie odstawiajac preparatu. Jesli Cię teraz złuszcza i podraznia to odbuduj najpierw bariere ochronna naskórka, a dopiero później pchaj ponownie Isotrex

kup sobie jakiś olej w kapsułkach, albo w butli i pij codziennie, nawilzy od srodka i pomoze walczyc z tym co teraz masz na twarzy, ja osobiscie nakładam gruba warstwa Isotrexin od ponad 2 miesiecy i nigdy nie mialam jeszcze łuszczenia ani podraznienia, czy wysuszenia, więc stąd moje doradzanie, oby Ci sie przydało

.

.

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-09-19 o 10:44
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując