Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - VENEZIA - opinie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-09-17, 23:58   #13
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: VENEZIA potrzebuję waszych opinii

Cytat:
Napisane przez pushit Pokaż wiadomość
Upatrzyłam buty, dziś pojechała po nie moja mama, ale nie kupiła, bo nie ma możliwości zwrotu lub wymiany. Jak na dzisiejsze czasy podejrzane, więc zerknęłam na google, czy sa jakieś opinie o sklepie.

Na kilku forach jest po parenaście postów o rozwalających się po miesiącu, dwóch butach (odpadajace obcasy, odpadajace zelowki, dziury, pekajaca skora), nieuznawaniu reklamacji, ciąganiu się po sądach. Każdy pisze mniej więcej to samo, wiec zdjęłam kurtkę, siedzę i myślę Buty śliczne, ale troche się boję wywalić 330zl w błoto.

Pytanie do Was, jak jest w rzeczywistości z trwałościa?
Jakie macie doświadczenia z ta firma?
Informacje tego typu podawane przez sklepy sa bezprawne wiesz
Zwrot towaru niewadliwego owszem lezy w gesti sklepu - jezeli nie chca przyjmowac zwrotow dobrego towartu to nie musza tego robic.
Reklamacja wadliwego obowia to inna sprawa i trzeba pamietać, że sprzedawca odpowiada za towar ( w przypadku butow na pewno taki okres) przez 24 miesiace czyli az 2 lata z tym, ze musimy zglosic znaleziona wade w ciagu dwoch miesiecy od jej wykrycia - tak wiec masz po zakupie dwa lata na znalezienie wady w obuwiu
Reklamacje itp najlepiej skladac na pismie, miec potwierdzenie wszystkich dat - sprzedawca ma 2 tygodnie na odniesienie sie do reklamacji i jak tego nie zrobi to jednoczesnie zgadza sie na przyjecie tejze reklamacji.


Ja bym kupila buty i sie nie obawiala ( o ile jestes pewna ze nie bedziesz ich chciala zwrocic nieuzywanych bo ci sie przestana podobac ;P ) - w razie czego gdyby nie chcieli rozmawiac o reklamacji postraszyla rzecznikiem praw obywatelskich. Gdyby dalej nie chcieli wspolpracowac to bym podjela odpowiednie kroki - akurat argument, ze oni sobei napisali, ze reklamacji nie przyjmuja nic im nie pomoze bo to po prostu nie ma zadnej wartosci prawnej i tyle.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując