Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - OCM - Metoda czyszczenia olejem
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 22:37   #2438
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
A mnie zaczelo od dwwoch dni wysypywac, lekko, ale dzisiaj to juz przesada. Jakies dwa bable wyskoczyły mi na brodzie, pod skora, sa czerwone i bolą Tz mowi, że wyglądam jak bym sie gdzies uderzyla
OCM gdzies juz uzywam od 2- 1,5 tygodnia, ale jestem tez przed okresem.... Masakra.
Witaj Madaa! Dawno mnie tu nie było... między innymi dlatego, że przerwałam na chwilę OCM. Nie wiem czy pamiętasz, ale trochę się tu żaliłam, na moje podskórne gule. z takimi grudami wielkości (mniej wiecej) ziarenka kaszy gryczanej, okropnie bolące i spuchnięte.
Odstawiłam OCM i przeprosiłam się z moimi lekami od dermatolog. Pryszcze mi się jakoś ogarnęły (duuużo szybciej niż wcześniej) i po tygodniu wróciłam do olejów. Przyszło mi zamówienie z EcoSpa i teraz dodaje do mieszanki olejek herbaciany, przemywam twarz tonikiem z kwasem salicylowym i używam serum z penthanolem i kocanką. Teraz stosuje OCM co 2 dzień, pozostałe dni normalna pielęgnacja. Sytuacja jest już kontrolą!

Wszystko wskazuje na to że wylazło Ci dziadostwo co siedziało w głębszych warstwach skóry... Chyba, że mogło Cie coś ostatnio zapchać? byłaś wcześniej pod opieką dermatologa? takie gule obrzmiałe i bolące to już nie jest zwykły pryszcz, miałaś już wcześniej takie, czy dopiero teraz przy OCM się pojawiły? Istnieje kilka skutecznych i domowych sposobów, które mogą pomóc w gojeniu takich zmian oto te o których słyszałam, niektóre z nich sprawdziłam sama.
olejek z drzewa herbacianego (solo na wypryski), pasta cynkowa, maść ichtiolowa, maseczka aspirynowa. Mam nadzieję, że szybko zaleczysz sobie skórę! Tylko nie grzeb przy nich.. nie ciśnij, bo łatwo możesz zainfekować całą okolicę i nabawić się blizn (jeśli te zmiany są takie o jakich ja myślę.. :P)

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie zbłąkanej duszy Im wiecej czytam o OCM tym bardzij sie motam w tych olejach Jak wyzej pisalam mam zamiar zmienic olej bazowy. Moje pytanie jest takie - Olej z winogron czy z brzoskwini? Który jest delikatniejszy? Wydaje mi się, że brzoskwinia będzie lepsza, ale juz nie jestem pewna Szukam czegoś nawilżającego i nie zatykającego porów (trądziku silnego nie mam, jedynie pojedyńcze krostki, wągry) A może lepiej migdały?? Tylko obiło mi sie o uszy, że migdał ma tendencje do zapychania... Co wybrac?
Ostatnio miałam okazję wypróbować olej ze słodkich migdałów i miałam super nawilżoną i wygładzoną buzię, a jestem dużym wrażliwcem z dużą skłonnością do zapychania.

z pestek brzoskwiń moja jedna koleżanka używała zamiast kremu i bardzo sobie chwaliła, chociaż myślę że on może być bardziej treściwy niż ten migdałowy.
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując