Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - WAŻNE!!! Mamusie róbcie posiew przed porodem!!!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-10-30, 09:17   #1
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee

WAŻNE!!! Mamusie róbcie posiew przed porodem!!!


Mój post jest apelem do wszystkich Mam oczekujących na przyjście ukochanego Maleństwa.
Mamusie koniecznie na kilka tygodni przed porodem zróbcie wymaz z pochwy na obecność paciorkowca - Streptococcus agalactiae. Jest to bardzo ważne badanie ponieważ w przypadku gdy jesteście zarażone zarazicie dziecko podczas porodu.
Paciorkowiec ten jest bardzo groźny dla noworodka, powoduje szereg groźnych chorób (bakteriemia, posocznica (sepsa), zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo - rdzeniowych, zapalenie ucha środkowego, zapalenie wyrostka sutkowatego, zakażenie pępka, zapalenie kości i szpiku) a nawet śmierć...
Jezeli będziecie wiedziały o tym wcześniej w czasie porodu dostaniecie antybiotyk który ochroni Wasze maleństwo przed zarażeniem.

Piszę to bo mi nikt nie powiedział, że powinnam zrobić takie badanie przed porodem Chodziłam do dobrego specjalisty, prywatnie i niestety nie dostałam zalecenia aby zrobić wymaz. Może większość z Was wie o tym badaniu albo już je zrobiło - super. Ja rodziłam rok temu i wiem, ze badania tego nie praktykowano, wypytałam inne Mamy i też go nie robiły. Ja nie miałam żadnych objawów infekcji co uśpiło moja czujność
O zarażeniu paciorkowcem dowiedziałam sie gdy urodziłam Alicję, w czasie porodu dostałam bardzo wysokiej gorączki co zaniepokoiło lekarzy, zrobili nam posiewy. Alicja w uchu miała liczne Strep. agalactiae, od pierwszych dni brała antybiotyk. Na szczęście wszystko dobrze sie skończyło, chociaż podejrzewam ze nasze kłopoty z karmieniem i napięciem mięśniowym to konsekwencja infekcji ( Nie narzekam jednak bo wiem, ze miałyśmy dużo szczęścia.

Niestety nie zawsze kończy sie to tak jak w naszym przypadku...
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...306527&v=2&s=0
__________________
Alicja
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując