Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-02-08, 21:30   #1839
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
To był kiedyś popularny pogląd. Polecano też trądzikowcom zmieniać codziennie poszewki od poduszki, dezynfekować alkoholem słuchawkę od telefonu itd.

W każdym razie ja nie będę polecać metod, których nie sprawdziłam.
Miód wielokwiatowy ma mieć akurat jedną z najniższych wartości antybiotycznych. Wiosenny jakieś siedem razy mniejszą niż letni np. Miód z każdego ula jest inny...
Ja zmieniam poszewki raz w tygodniu Ręcznik mam oddzielny do twarzy i tez zmieniam co ok 2-3 dni. Nie wiem czy polecam, bo nie wiem co konkretnie jest zasługą, że mam zdecydowanie mniej pryszczy. stosuję co się da.

Mam letni, skoro ma najniższe wartości, to tym bardziej ciekawi mnie działanie tych z wyższymi. Poza tym to sformułowanie "najniższe wartości" nie znaczy jeszcze, że nie ma ich w ogóle, albo, że ma ich mało.

To prawda, każda seria miodu jest inna, nawet w tej samej pasiece.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A co to za zamiennik znalazłaś?
A nie pamiętam już, ale na pewno ekoampułki, serum ujędrniające Lavera, hydrogel Sensitiv Alvy.

Miałam próbkę tej Alvy i Argile Provence serum Rosentau, obydwa przyjemne, ale niedostatecznie nawilżające. Tzn to Alvy nawet nawilżało, ale wchłaniało mi się za bardzo, do tępego matu, coś w stylu, w środku czuć to nawodnienie, z wierzchu zastygła skorupa. Typowe pordukty wymagające użycia kremu, czy substytutu na wierzch.

To ekstra mają w tych Niemczech, tylko u nas takie chore prawo jest, że jak coś zawiera 5% np soku z malin, to już można nazwać produkt malinowym, pomimo, że 95% to syrop glukozowo-fruktozowy i koncentrat z winogron.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora