Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-07-24, 22:17   #531
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Serdecznie dziekuje

Tam w przepisie nie bylo trzeba ustalac ph. Nie bylo zadnej substancji do zmniejszeni alub zwiekszenia. Jesli cos palnelam to przepraszam to moj 2 krem w zyciu
Wlasnie jak krecilam krem o ten http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kre...dalowym-50-g/7 to dali wodoroweglan sodu do wyrownania ph. Kompletnie nie wiedzialam jak to zrobic. Ten ich przepis jest niejasny. Wlozylam papierek do fazy wodnej i ph pokazalo mi 4- czyli tak jak chcieli, a potem kazali dodawac powoli wodoroweglan sodu. Dodawalam i ph mi nagle sie ustalilo na 9 Krem mi sie ubil, nie uczulal nic. Za to wyszlo mi go az dwa pojemniczki

Dopiero wczoraj odkrylam ten watek wiec bede miala co czytac teraz
Dodałaś konserwant, który wymaga pH poniżej 6, dlatego warto sprawdzić odczyn.

Odnośnie kremu z kwasem migdałowym (i nie tylko). Przyznam, że nie podoba mi się podejście ZSK. Zestaw powinien zawierać składniki w takich ilościach, żeby pH wychodziło odpowiednie i klient nie musiał sam kombinować. Opis wykonania rzeczywiście jest niejasny. Jeśli pH wynosiło ok. 4 przed dodaniem sody, to nie należało jej już dodawać (wyższe pH ogranicza skuteczność kwasów, pH 9 to za dużo nawet dla "zwykłego" kremu). Absolutnie nie należy dodawać całej porcji sody znajdującej się w zestawie. W ogóle nie rozumiem, po co ta zabawa z wodorowęglanem, skoro jest już mleczan.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując