Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Stan zapalny zeba ... :(
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-06-29, 18:56   #10
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Stan zapalny zeba ... :(

Cytat:
Napisane przez jukol
I zabka juz nie ma wyrwany zostal jakies 4 godz temu.Znieczulenie puscilo i sie zaczyna ... czy dlugo bedzie bolec po wyrwaniu ?????mam dosyc bolu
Nie powinno bolec długo.
Chirurg szczękowy powinnien Ci powiedzieć, że możesz brać środki przeciwbólwe takie, które nie rozrzedzają krwi.
Aspiryny np. nie brac.

Tak ogólnie skoro watek jest.
Ja chodzę do dentysty prywatnie fakt - więc sa znieczulenia - gdzie kanał nie będzie bolec - nic a nic.

Stany zapalne bakteryjne - to nie jest tak prosto - jak nazywacie.
Ze trzeba poleczyć, leczyć, i tak wkoło. Czasem się nie da nie poświęcić zęba.
Trzeba zrobić OB, zdecydować musi stomatolog - jakie to jest zakażenie.
Te bakterie wokół korzenia 6 np nie dają się całkowicie wyeliminowac (trzonowe zęby, bo przednie starają się odtruwać) - bo to jest korzeń rozbudowany, nie ma go jak ''owinąc'', by wytruć.

Bakterie te zostają już i stale rozsiewają się do krwiobiegu i do całego organizmu.
Odpowiadają za 3 ''rujnowactwa''
- zapalenie osierdzia - niszczą serce
- zapalenie nerek
- coś tam z gałkami ocznymi, ze spojówkami, odkelejenie siatkówki czy coś - może się pogorszyć wzrok.
(Nie wiem, na stomatologii to oni mają o zagrożeniach spowodowanych tymi zakażeniami osobny przedmiot, z tego ci mi mój ''borujząbek'' mówił - i dobry stomatolog - nie zlekceważy tego).

Po prostu może się okazac, że zostawicie zęba do leczenia - który do leczenia się nie nadaje - i za 5, 10 lat - dosłownie stracicie nerkę - i zęba także, naturalnie, ale ząb to już jest wtedy pikuś - bo przy wysokim OB nieznanego pochodzenia lekarz ogólny skieruje (powienien) do dentysty także.

Koszt wstawienia zęba to jest ok. 4 tyś zł (implant, ceny wzwyż oczywiście) - więc nie mowcie tak radośnie - wstawić zęba.
Niestety - czasem - nawet, mimo tego, że ząb jest cały - należy wyrwać.
Bo mozna sobie narobić więcej szkody niż pozytku jego zostawieniem.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując