Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki naturalne
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-02-21, 22:21   #340
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez natiria Pokaż wiadomość
hej, to super temat! ja jakiś czas temu zaczęłam się interesować kosmetykami naturalnymi i jestem ich naprawdę fanką. Aż dziwne, że dopiero teraz. Mam jeszcze pozostałości starych kosmetyków, dostałam też standard - na gwiazdkę i szkoda mi ich wyrzucić, a z drugiej strony ich praktycznie nie używam (jak mi się skończy jakiś eko). Ja ostatnio kupiłam sobie mydło i szampon Alepia, trochę są takie apteczne, ale buzia mi się naprawdę poprawiła - jest dużo gładsza. Do twarzy zamiast kremu kupiłam sobie olejek z róży piżmowej i jest super! Muszę sobie tylko kupić coś do zmywania makijażu, bo to mydło nie chce zmywać i strasznie szypie w oczy :/

Ale za to przejrzałam ostatnio składniki swoich kolorowych kosmetyków i we fluidzie mam parabeny itp A jednak taki fluid online ciężko kupić.

na poprzedniej stronie jest pare informacji na temat podkladów naturalnych. Ja przymierzam się do zakupu podkladu Argile provence oraz plynu micelarnego tej samej firmy, które w ofercie ma m.in. sklep biolander.pl Co do olejków, to wlaśnie ostatnio też zakupilam mój pierwszy i polecam go, to olej konopny.

---------- Dopisano o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Pomyślałam, że może przejadę się po Lidlach i poszukam szmaponu z Suhady. Ona ma certyfikat BDIH i o ile mi wiadomo jej jedyny minus to alkohol, który może wysuszać (Korah kiedyś o tym pisała), co o tym myślicie?

Naprawdę wydajne są te kostki Lush'a. Starcza Ci na dlużej niz miesiąc. Zawieraja SLS, ale poza tym sama natura. I tak jak dziewczyny podpowiadają, może sięgnij po naturalne tych tańszych, np Alterrę rossmanna, lub Babydream, no i wiem, ze Suhada ma fajny olejek do wlosów, bez alkoholu. W ogóle sprawdź sklady. Cetyl i cetearyl alkohol są nieszkodliwe, to emolienty. Natomiast wystrzegaj się benzyl alkoholu i alkoholu denat na pierwszych miejscach w skladzie. Mogą być, ale gdzieś w srodku lub na końcu skladu. Wtedy nie powinny wysuszac wlosów.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-02-21 o 22:16
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując