Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-15, 22:39   #882
LeeLena
Raczkowanie
 
Avatar LeeLena
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 124
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
moze nie jest to zbyt konkretna odpowiedź na Twoje pytanie, ale dziewczyny polecały tu na wątku filtr Durcay, ma faktor chyba 50 (z tym, że nie jest to f.mineralny).

i witam serdecznie na wątku, może pokażesz nam swoje zbiory?
Niedługo postaram się zrobić jakieś fotki Dziękuję ślicznie za przywitanie ^^

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość


aa bo to jest tak... filtry mineralne nie chronia w pelni przed UVA. nie wiem, jak rozwiazano ten problem ostatecznie - byc moze dla filtrow mineralnych ustalono jakies osobne reguly, ale swego czasu wiele firm naturalnych wycofalo mineralne filtry z obiegu, bo nie spelnialy one wymogow UE (faktor ochrony przed UVA mial stanowic min. 1/3 faktoru ochrony przed UVB).
SPF 30 w filtrze chemicznym jest rowne SPF 30 w filtrze mineralnym - ale jest to faktor ochrony przed UVB. znaczy to tyle, ze kosmetyk przepuszcza 1/30 promieni UVB. czyli 96,67% promieniowania UVB jest odbite/wylapane. a przy SPF 50 jest to 98%. wiec roznica minimalna a ilosc titanium dioxide do osiagniecia takiego faktora bylaby chyba zabojcza znaczy sie bardzo bielaca...
co do eco cosmetics to nie znam
Czyli mówisz, że nie ma dużej różnicy pomiędzy 30 i 50 tak? Bo z tego co napisałaś wnioskuję, że masz dużą wiedzę na ten temat Czyli jednak jakie lepiej wybrać mineralne czy chemiczne, jakich używasz? Przepraszam, ale nie do końca zrozumiałam w końcu wybacz Ale dziękuję bardzo za odpowiedź

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Te tańsze filtry są dobre, ale do mniej wymagajacych cer, a np Lavera do twarzy, czy argile provence są super, ale niestety bielą. W przypadku cer problemowych, wrażliwych na kosmetyki mogą podrażniac, być za cieżkie, nabłyszczać, lub odwrotnie, wręcz wysuszać. Czasem warto wydać te paredziesiąt zł na coś pewnego, tym bardziej że z reguły jest 2 razy bardziej wydajne i cena przekłada się na jakosć i wydajnosć.
Ja jestem w stanie wydać kilkadziesiąt złoty na dobry kosmetyk , tylko, że widziałam, że cena filtru JMO wynosi ponad 100 a to już trochę za dużo A używałaś tych argile provence, naprawdę aż tak bielą i nie nadają się na co dzień?
__________________

LeeLena jest offline Zgłoś do moderatora