Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - wizażanki ze SZKOCJI!!!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-03-18, 11:15   #994
Blaires
Raczkowanie
 
Avatar Blaires
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 404
Dot.: wizażanki ze SZKOCJI!!!

Cytat:
Napisane przez pannajoanna71 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
wlasnie niedługo kończę studia w Polsce. Po nich , jeśli na miejscu nie znajde pracy, a o to jest ciezko, jak wiadomo, planujemy z TŻ emigracje do Szkocji, gdzies w okolicach marca 2016. Ja przed studiami pracowałam kilka miesiecy w Irlandii, ale boje się, że nie ogarnę języka w Szkocji, stad mam do Was pytanie, czy przygotowując sie powoli do wyjazdu warto wziąć jakies lekcje angielskiego, a wlasciwie lekcje z mowy. Któraś z Was tak się przygotowywała czy uważacie, ze to strata pieniędzy? Dobrze dogaduje sie po angielsku, ale nie wiem czy zalatwiając jakaś urzędową sprawe zrozumialabym wszystko. I drugie pytanie- tż jest kierowcą z zawodu tu w Polsce i pyta czy duzo czasu zajeło Wam przyzwyczajenie sie do innego ruchu oraz jak wyglądaja srednie zarobki w takiej pracy (moze kogos takiego znacie). Jesli ktoras z Was tu jeszcze zagdala to prosze o odpowiedz, pozdrawiam
Moim zdaniem takie lekcje to abolutna strata czasu i pieniędzy, bo żywy język i to jeszcze w Szkocji to zupełnie inna bajka niż nauczyciel z polski czy nawet native speaker. Tu po prostu trzeba przyjechać, przeżyć szok językowy , przyzwyczaić się, a potem już z górki. Na pewno na początku możesz mieć problemy z załatwieniem sprawy urzędowej, zwyczajnie dlatego, że mogą być (na pewno będa) różnice między polskim a szkockim systemem, nie mówiąc o tym, że nie nauczysz się nagle przed wyjazdem wszystkich możliwych językowych urzędowych kombinacji. Ale takie sytuacje są tu na porządku dziennym, emigrantów jest mnóstwo, panie w urzędach są przyzwyczajone. Prędzej polecałabym poczytanie poradników, np. na stronie polemi, oni często tłumacząc dany problem podają słówko po angielsku. Co do drugiej częsci postu niestety nie pomogę
Blaires jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując