Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-09-19, 16:44   #4765
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Nie uraziłaś Używam ostatnio Acne Dermu i toniku z kwasami, więc pomyślałam, że przyda się cerze jakieś odżywienie, bo nie mam nic do nawilżania, a miałam tylko tę oliwkę.
Opisywałam ostatnio swoją przeprawę z pewnymi kremami, przekopiuję zaraz i napiszę pielęgnację jeśli będziesz miała ochotę doradzić

Tu post:
Hej dziewczyny, mam nadzieję, że coś mi doradzicie. Od miesiąca używam obu kremów DLA - http://kosmetykidla.pl/podstrona.php?a=146&b=130 i na dzień z tej samej serii. Miały one cudownie pomóc na skórę, oczyścić twarz i wyciągnąć wszystko na wierzch. Niestety po tych kremach mam bardzo bolące gule na brodzie, które ani nie chcą się goić ani nie widać w nich zazwyczaj białego czubka do wyciśnięcia (zdarzyło się może ze 2 razy, że był). Są naprawdę duże i wyglądają nienaturalnie na twarzy Zostawiałam te gule w spokoju, ale skoro po prawie miesiącu się nie goiły nie wytrzymałam. Jak już ujrzałam biały czubek - wycisnęłam go, leciało dużo czarnej krwi i była ona bardzo gęstą i klejąca. Po dezynfekcji i zasmarowaniu pastą cynkową ona nadal się nie goiła! Czasem wręcz wychodził kolejny czubek albo gula nadal była. Nie wiem już co mam robić. Gdy nie ruszałam - zero efektu, jak wycisnęłam - też tragedia. Myślę, że reszta pielęgnacji nie ma ta wpływu. Używam azjatyckiego kremu BB, ale stosowałam go przed kuracją kremami i było ok. Zakupiłam olejek myjący herbaciany i stosuję go na zmianę z mydłem Aleppo, więc uważam, że też nie powinien zapchać. Co jakiś czas stosowałam też tonik AHA/BHA 10 % na noc, ale używałam go też wcześniej i nie było takich rewelacji. Co 2 dni robię maseczkę z glinki zielonej a codziennie punktowo stosuję pastę cynkową, ale to nie pomaga. Wyciągnęłam też z szuflady Acne Derm, ale też prawie nie zmniejsza tych gul. Jestem załamana, wyglądam strasznie Jak ma doprowadzić cerę do porządku? Za ponad tydzień zaczynam brać tabletki anty - może one pomogą, ale nie wiadomo. A co mam zrobić do tej pory ?


Moja pielęgnacja:
Rano:
mydło Alepp 40 % (raz na tydzień olejek myjący herbaciany)
hydrolat oczarowy
krem matujący SVR lysalpha - nie mam nic innego, a to miniaturka, więc używam. Boję się kupować coś nowego, że znów mnie zapcha.

Wieczorem:
mydło Alepp 40%
hydrolat oczarowy
Acne Derm
co drugą noc tonik AHA/BHA 10%

punktowo: pasta cynkowa
co kilka dni maseczka z zielonej glinki
co tydzień peeling z korundu i oleju z róży piżmowej
Na moje oko za bardzo katujesz swoją skórę.
1. Wszystkie mydła mają odczyn zasadowy. Cerze tłustej i trądzikowej sprzyja odczyn kwaśny - hamuje rozwój bakterii. Do tego stosujesz mydło dwa razy dziennie.. Wiem, że są tu osoby, którym mydło, zwłaszcza laurie, pomogło, ale Z ZASADY mydło to nie najlepszy wybór dla cery trądzikowej.
2. Krem matujący rano nie nawilży odpowiednio Twojej cery. Przy stosowaniu na wieczór Acne Dermu i toniku z kwasami, rano powinnaś ją odpowiednio nawilżyć.
Ze swojej strony mogę polecić Fitomed krem nawilżający pomarańczowy, Declare Skinatura czy chociażby zel HA z olejem jojoba.
3. Tonik AHA/BHA to z Biochemii Urody? Dla mnie był zbyt wysuszający. Nie jestem przekonana, czy dobrze że go używasz równolegle z Acne Dermem (tam też jest kwas, w stężeniu 10%).
4. Maseczka z glinki nie powinna być częściej niż raz w tygodniu.

Popatrz na to z tej strony:
Nadmierne wysuszanie skóry powoduje to, że skóra broni się i produkuje jeszcze więcej sebum ->wzmożona ilość pryszczy

Zabiegi i produkty wysuszające/ściągające u Ciebie: mydło, hydrolat oczarowy, tonik z kwasami, Acne Derm, glinka, pasta cynkowa
Produkty mało nawilżające: krem matujący
Produkty nawilżające: brak

Tak się nie da na dłuższą metę. Sama kiedyś to przeżyłam i wiem, że dopuszczenie przez 2-3 dni do przesuszenia powoduje wysyp pryszczy. Podstawa przy cerze trądzikowej to nawilżać i nie dopuszczać do powstawania podrażnień.

Na Twoim miejscu jak najszybciej zainwestowałabym w krem nawilżający, łagodny hydrolat/tonik (np. ze słodkich migdałów, z róży), odstawiła tonik z kwasami i mydło na rzecz chociażby żelu Ziaja Ulga czy olejku myjącego, który masz. Pomyśl o kupnie jakiejś maseczki nawilżającej, np z alg (może być Bielenda profesjonalna).
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora