Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-11-01, 10:29   #71
martajg
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zgorzelec c:
Wiadomości: 693
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o ocenę składów:

Miałam wyedytować, to wyedytowałam
Farmona, Dermacos Anti acne, seria do cery trądzikowej:
Krem matujący, UVA/UVB

Skład
AQUA, PROPYLENE GLYCOL, CYCLOMETHICONE, ISOHEXADECANE, POLYPROPYLENE, ALUMINUM STARCH OCTENYL-SUCCINATE, ISOPROPYL PALMITATE, GLUCONOLACTONE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, GLYCERYL STEARATE, BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE / DICAPRATE. DECYL COCOATE, PELAN EXTRACT ALOE, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT, SALIX ALBA EXTRACT, CETEARYL ALCOHOL, GLUCONOLACTONE, TITANIUM DIOXIDE, DIETHYLHEXYLCARBONATE, POLYGLYCERYL-6, POLYHYDROXYSTEARATE, ALCOHOL DENAT., TOCOPHERYL ACETATE, ALLANTOIN, SACCHAROMYCES SILICON / FERMENT, SODIUM BENZOATE, PARFUM, XANTHAN GUM, ACRYLATES C10-C30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, ZINC PCA, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, BHA.


Krem normalizujący na noc


Skład
AQUA, CYCLOMETHICONE, PROPYLENE GLYCOL, ISOHEXADECANE, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, DECYL COCOATE, GLYCERIN, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT, PELAN EXTRACT, HAMAMELIS VIRGINIANA EXTRACT, UREA, BUTYLENE GLYCOL, DICAPRYLATE/DICAPRATE, POLYACRYLATE-13, POLYISOBUTENE, POLYSORBATE 20, GLUCONOLACTONE, SALIX ALBA EXTRACT, ISOPROPYL PALMITATE, STEARIC ACID, LACTIC ACID, GLYCOLIC ACID, CITRIC ACID, MALIC ACID, SALICYLIC ACID, HYDROLYZED CAESALPINIA SPINOSA GUM, CAESALPINIA SPINOSA GUM, ALUMINUM STARCH OCTENYL-SUCCINATE, KAOLIN, BUTYLENE GLYCOL, SACCHAROMYCES / SILICON FERMENT, COLLOIDD SILVER, SODIUM BENZOATE, PARFUM, ALLANTOIN, ZINC PCA, DISODIUM EDTA, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE, BHA.

--
Alverde SensitivCreme Jojoba krem do cery wrażliwej
Aqua, Glycerin, Simmondisia Chinesis Oil, Alcohol, Vitis Vinifera Seed Oil, Olea Europea Oil, Cetaryl Alcohol, Cetaryl Glucoside, Butyrospermum Parkii Butter, Palmitic Acid, Stearic Acid, Xanthan Gum, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Tocopherol

Mam cerę trądzikową, tłustą. Krem matujący chyba już był analizowany, ale potrzebuję więcej informacji
Najbardziej mnie interesuje, czy nie będzie zapychał. Oczekuję od nich -tych dwoch pierwszych kremów- jakichś działań antytrądzikowych, no i choćby minimalnego nawilżenia. Na opakowaniu pisze, że ten matujący ma chronić przed promieniami UVA/UVB, ale nie wiem, czy to nie są tylko "słowa na wiatr" bo nic nie pisze, jakie to jest SPF. I ważne jest też dla mnie, czy nie uczulą. Nie mam specjalnie wrażliwej skóry, ale na niektóre kosmetyki moja cera się buntuje. Na razie nic więcej nie przychodzi mi do głowy
__________________
Wymiana
Szukam
Proszę, odpisuj u mnie
ZAPRASZAM



Edytowane przez martajg
Czas edycji: 2008-11-02 o 06:17
martajg jest offline Zgłoś do moderatora