Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Baaardzo zniszczone dłonie, pękające opuszki i skóra na dłoniach
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-02-18, 14:43   #1
pepsi_cola
Przyczajenie
 
Avatar pepsi_cola
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 5

Baaardzo zniszczone dłonie, pękające opuszki i skóra na dłoniach


Witam,
Nigdy nie miałem problemu ze skórą na dłoniach, zawsze wystarczyło tylko smarowanie kremem na noc w zimie i tyle, skóra była miękka, nic nie pierzchło, nie pękało
Od jakiegoś czasu zacząłem pracować jako barista i wiadomo, cały czas moczy się ręce, zimna woda na przemian z gorącą. Do tego, kontakt ze środkami czystości. Kiedy się tylko da, zakładam rękawiczki, ale wszystkiego w nich robić nie mogę. Efekt jest taki, że pęka mi skóra na opuszkach palców, na wierzchu dłoni skóra pęka nieraz aż do krwi :/ Próbowałęm już wielu kremów, nawet Neutrogena za bardzo nie pomaga, chociaż smaruję dłonie często, a na noc grubszą warstwę i rękawiczki. Ostatnio popękany naskórek na opuszkach starłem pumeksem, żeby nie pękało dalej. Troszkę pomogło, ale boję się, że jak będę tak ścierał, to zaraz mi się zrobi skóra na palcach, jak u robotnika :/
Pomóżcie mi, jak mogę sobie z tym poradzić? Jakieś specjalne preparaty, sprawdzone kremy?
pepsi_cola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując