Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-07-11, 13:05   #2550
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
Mam wlasnie cere naczynkowa, dlatego wolalabym z glikoli zrezygnowac i kwasu mlekowego nie uzywam wcale.
kwas mlekowy jest też humektantem, krzywdy w stężeniu 0,5% zrobić nie powinien - a pH nakładanego kosmetyku jest dość istotne z uwagi na nienaruszenie płaszcza lipidowego skóry. Nie jest taki groźny

Cytat:
Gliceryne mam z mazidel. Ona pomaga w penetracji? Nie wiedzialam.
pomaga, ale nie nalezy dawać jej zbyt dużo (do 5%, choć w innych źródłach podają do 15%), bo wyciągnie wilgoć ze skóry (jak wszystkie humektanty), a poza tym, zwłaszcza latem, zostawi lepką warstewkę.

Cytat:
Z filtrami to jest taka sprawa, ze ciezko sie dogadujemy. Narazie wcale, bo nie znalazlam mineralnego, ktory by mnie zadowolil, dlatego tez narazie odstawilam serum C.
Podrażniają Cię chemiczne czy masz naturalistyczne podejście? Przy fizycznych niestety nijak nie pomogę, bo zupełnie ich nie znam.
Cytat:
Kwas hialuronowy mam tylko wieloczasteczkowy.
Myslalam o dodaniu go, ale po nim buzia jest lekko klejaca. Dlaczego w ogole mialby to byc maloczasteczkowy?
HA to świetny składnik, tylko mija trochę czasu zanim ustalimy ile i do czego. Nadmiar powoduje ściąganie skóry i wałkowanie się wszystkiego, co nałożymy na twarz. Ale filtry zachowują się na nim jak krem niemalże matujący, a oleje się nie świecą i nie kleją. Ja latem mogę stosować roztwór saute na skórę, natomiast zimą nie więcej niż 10% i to w mocno olejowym serum.
Natomiast HA małocząsteczkowy rozpuszczony w wodzie nie tworzy żelu i nie działa na powierzchni skóry, a przenika w głąb - czyli to coś w rodzaju półproduktowego Graala, bo mało co wnika do skóry właściwej. Pożywiom uwidim, ale nie ukrywam ekscytacji - zamówiłam ten składnik od razu jak tylko się pojawił. Więcej o rodzajach kwasu hialuronowego na mazidłach, jak zwykle solidne opracowanie właściwości i stosowania: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora