Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-07-16, 14:41   #1253
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Robiłam 4 razy 15% tak co 2-3 tygodnie
Dumam, czy wystartować od 10 czy 15% , z założeniem, że skóra już się oswoiła z kwasem przez użycie toniku.

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja tak samo latem mam tak tłustą cerę (ALE odwodnioną, choć już się nie przesusza (policzki) jak zimą), że mogę nie używać kremu, bo nawet najlżejszy (ten, co jesienią i wiosną jest idealny) zapycha (z kwasem hialuronowym i czymś tam...). Wiem, że to źle, ale wystarczy mi tylko tonik. Czasem się zastanawiam, czemu latem to przetłuszczanie się tak mocno daje się we znaki... No i staram się oczyszczać skórę, przecieram naparem z ziółek (chyba nawilża), robię parówki (mam rozszerzone i zapchane pory), ale regularnie pojawiają się pryszcze, niedużo, ale jednak. Cholera no.
Dlaczego źle? Ja zostałam w tym wątku nawrócona na pielęgnację opartą na serum zamiast kremu i bardzo sobie chwalę. Krem leży w szufladzie tylko na wypadek dużego przesuszu przy kwasach, bo tutaj beztłuszczowe sera sobie mogą nie poradzić. Ale do nawilżenia na dzień i noc są rewelacyjne i nie wiem, co to suche skórki (wcześniej miałam je permanentnie).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora