Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-12-29, 18:53   #1080
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Spirytus kosmetyczny to inaczej spirytus salicylowy czyli wedle Wiki 2% roztwór kwasu salicylowego w alkoholu etylowym i wodzie (2% kwasu salicylowego, 30% wody, 68% etanolu 760g/l).
Spirytus rektyfikowany spożywczy - 98% etanolu + woda.

No i mamy jeszcze poczciwy denaturat, za Wiki
Denaturat (spirytus skażony) – handlowa nazwa alkoholu etylowego (zwykle ok. 92%) skażonego substancjami mającymi uniemożliwić jego spożycie.
Denaturat otrzymywany jest poprzez dodanie do spirytusu surowego substancji skażającej, nadającej mu na przykład odrażający smak, zapach lub właściwości wymiotne oraz często intensywnego barwnika (np. czerwonego, fioletowego). Dzięki temu denaturat może być traktowany jako środek gospodarczy i sprzedawany znacznie taniej od spożywczych wyrobów spirytusowych (objętych akcyzą).

Bardzo, bardzo dziękuję!

Ogólnie bardzo wam wszystkim dziękuję za pomoc i cierpliwość Ja dopiero debiutuję w temacie, macie o wiele bogatszą wiedzę i wiem, że bywam irytująca, zadając banalne dla was pytania.


Cytat:
Salicyla na pewno nie Nie jest to niemożliwe, ale bardzo upierdliwe i ze skutecznością bywa różnie.
Czytałam watek o kwasach i pamiętam, jak to opisywałaś
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora