Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-06-24, 11:24   #3361
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez indianka-asia Pokaż wiadomość
Wiajcie,
potrzebuję Waszej oceny i porady.
Mam 24 lata. Kiedyś miałam suchą cerę, potem zaczęła się przetłuszczać w strefie T. Nigdy nie miałam na tyle tłustej i pryszczatej, abym stosowała bardzo drażniące środki. Zawsze była mniej lub bardziej wrażliwa.
Przez ostatnie 2 lata stosowałam LRP Effaclar żel do mycia twarzy, Effaclar M (nawilżająco-matujący), czasem Vichy Skinset (wycofany ;() i z rzadka coś kolorowego. Żadnego toniku, pillingu.
Po przeczytaniu kilkuset postów (sorry kilkunastu tysięcy nie dałam rady) w różnych wątkach jestem na takim etapie:
- mam przesuszone, zrogowaciałe, podrażnione policzki i przetłuszczającą się cerę - odwodniona?
Myślę ze masz rację, skóra się odwodniła i organizm próbuje ją nawilżyć produkując łój... Pierwsze zmarszczki to też może być objaw odwodnienia skóry... Na te policzki zrogowaciałe ja bym polecała krem mocznikowy np. taki albo taki , z tym że one posiadają także zapychające składniki, wiec myślę ze do stosowania raczej co 2-3 dni i wtedy krzywdy nie powinny zrobić (zwłaszcza jeśli nie masz tendencji do zapychania)
Poza kosmetykami - pij codziennie 2 litry wody bo to też znacznie wpływa na nawilżenie cery
Cytat:
Napisane przez indianka-asia Pokaż wiadomość
- pierwsze zmarszczki pod oczami i wieczne cienie.
- zastanawiam się też nad tym czy mam skłonności do cery naczynkowej. Mam dwa maleńkie naczynka na skrzydełku nosa i widoczne żyłki na powiekach (na ciele mam kilka pękniętych naczynek, ale nikt u mnie w rodzinie nie ma cery naczynkowej). Zastanawiam się po czym poznać skłonności do naczynkowej i czy mogę je wzmocnić przed kwasami i jak?
Naczynek kwasami nie wzmocnisz co najwyżej je podrażnisz na naczynka , tak jak napisała Szatanka dobra podobno jet witamina C, czyli flavo C jak najbardziej powinno się tu sprawdzić, natomiast Glyco-A to nie jest najlepszy pomysł bo kwas glikolowy mocno naczynka podrażnia,poza tym przy kwasach musisz codziennie stosować filtr spf 50
Polecam także przeczytać wątek o OCM przy takiej cerze się powinno super sprawdzić
Cytat:
Napisane przez indianka-asia Pokaż wiadomość
wieczorem:
-Avene Łagodny żel oczyszczający do skóry nadwrażliwej
-zmywam go micelem Avene (Jakie on ma ph? Czy nim samodzielnie też mogę oczyścic skórę? czy po micelu LPR też powinnam użyć toniku?)
Najpierw żel a potem micel to nie najlepszy pomysł bo masz w tym momencie podwójną dawkę detergentów, a one jeszcze dodatkowo wysuszają
Cytat:
Napisane przez indianka-asia Pokaż wiadomość
serum na dzień, a żel? chyba na noc? poeksperymentuję.
żel to świetny pomysł bo będzie dogłębnie nawilżał... najlepiej używaj go po myciu, mieszając jednorazową porcję z jakimś olejem
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-06-24 o 11:27
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując