Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-03-16, 00:15   #3735
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Co do toników tych 'podrasowanych' ja robię małe porcyjki na bazie hydrolatu z róży dodaję niacynamid, alantoinę, pantenol, mocznik, glicerynę, sorbitol, jedwab (nie wszystko na raz trzy składniki to dobry początek oczywiście, mamy pewność że nic nas nie podrażnia, nie zapycha czyli wcześniej sprawdzone pojedynczo) Generalnie staram sie stosowac zasadę niepowtarzania składników tzn. jeżeli jest serum na bazie hialuronu to w toniku już raczej lepiej żeby go nie było (może nam się rolować na twarzy). Zdarzało się że walnęłam wszystko (oczywiście w ilości zalecanej chodzi o stężenie) i też nic się nie narobiło (każdy składnik wiedziałam, że nie szkodzi mojej skórze) np. wit. B3 podraznia mi górne powieki (pisałam o tym) więc jak wiem że dodałam do toniku to omijam te partie buzi. Zazwyczaj mam dwa toniki jeden delikatniejszy na noc (bo produkty po nim bardziej odżywcze) i bogatszy rano, bo tylko lekkie serum beztłuszczowe pod makijaż idzie.

Jak cera tłusta to 5% tonik migdałowy nie podrażni na pewniaka, zmatowi, oczyści, rozprawi się z porami (nie po jednym zastosowaniu oczywiście).
Dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź, dostosuje się, bede mieć różę niedługo i Ha, więc po trochu będę kombinowac, najpierw pewnie zrobię najprostszy tonik

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Phenome o sobie przypomina:

Zadbaj wiosną o ciało! W PHENOME rabaty do -50% na peelingi, balsamy, żele i masła. GRATISY do zakupów od 80 zł

Ja już nie piszę do Pana o listę produktów w promocji, bo chyba ma mnie już dość
Spróbuję, ale to już jutro napiszę.


Jestem bardzo zadowolona z peelingu enzymatycznego Phenome, miałam go za taki delikatny, mało efektywny, ale z każdym użyciem widzę, że mi się buzia coraz fajniejsza po nim robi
Otworzyłam też BeSave żeł pod prysznic werbenowy i powiem Wam, że w TK Maxxx warto go kupić. Duży i fajny, po jednym użyciu nie wysuszył, niczym się nie smarowałam potem. Wydajny bedzie, zapach nie drażni, delikatny i jak na mój gust ładny. Delikatna pianka i dobrze umył,
Korah jest offline Zgłoś do moderatora