Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-01-11, 14:05   #4931
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Co to śmietana kokosowa?
Tak, ale jak dajesz kakao, które jest twardsze niż shea, to już proporcja powinna się zwiększać na rzecz płynnych, co? Ja właśnie zaczęłam mieć problemy jak zaczęłam eksperymenty z kakao - samo shea i płynne w podanych przez Ciebie proporcjach były super
Zapachów unikam, bo jestem w ciąży, więc chcę jak najbardziej naturalnie.
Ale mam teraz w celach spożywczych kokos naturalny, więc może bym spróbowała ponownie - jakbyś rozplanowała proporcje shea-kakao-kokos i płynny rafinowany macademia (żeby już nie mieszać zapachowo)?
Mam tylko ręczny blender 600 mocy i on mocno zamula, a ponieważ już jeden taki spaliłam to się boję
Blenderem (z końcówką do ubijania piany) to bym chyba nie ryzykowała, mam taki 600W i nie da się nim ubić więcej niż 1-2 białek, a co dopiero zimnych maseł i olejów
Tak szczerze to nigdy się nie zastanawiałam nad zwiększaniem ilości płynnych przy kakao, w załączniku wrzucam mój ostatni przepis i jego efekt.
Śmietanę kokosową kupiłam w zdrowej żywności z przeznaczeniem do kawy (miała być cuda, a wyszło jak zwykle ), ale też wkurzają mnie te fusy z wiórków między zębami, stąd pomysł, żeby dorzucić trochę dla zapachu do balsamu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC07120.jpg (81,5 KB, 24 załadowań)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora