Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-03-16, 17:09   #963
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Margo a może masz patent na ciasta ucierane ? Już piszę w czym problem : w jakiej kolejności bym nie dodawała jajka cukier masełko zazwyczaj masa mi się waży pilnuję by temperatura składników była jednakowa i i tak kicha . Ratuję tą breje podgrzewając całość lekko skladniki się łączą ale to już nie jest to. Wszystkie ciasta poza tym wychodzą mi takie jak chcę a z ucieranym nie mogę sobie poradzić .

Przy takim maluszku faktycznie troche trudno z ilością czasu . Ale to bardzo piękny wiek dziecko "w oczach" się rozwija i codziennie zaskakuje nas nową umiejetnością.
Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
to ja dla odmiany nie umiem piec mazurków i mazurka u mnie nie będzie

ja robię zawsze Izaurę - taki murzynek z serem, na Boże Narodzenie robiłam krówkę i teraz może też zrobię bo miała dobre wzięcie i chyba tyle bo reszta mi nigdy nie wychodzi (już nie mówiąc o tym Małgosiu z Twojego przepisu co w moim wykonaniu było porażką ubiegłych świąt). Widać, że jestem na niższym poziomie pieczenia



a babeczki piekę, ale małe do święconki. ale w sumie mogłabym upiec dużą. Macie sprawdzony przepis dla osoby dwu-leworęcznej
Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
a to babka jest ucierana?
Aga, babka piaskowa akurat jest ucierana, ale np drożdżowa już jest z ciasta drożdżowego

Znalazłam wskazówki dla ciasta ucieranego. Może to coś pomoże. Z tym proszkiem do pieczenia to jednak nie wiem czy nie przesadzili. Robiłam już z tej ksiażki inne ciasta i zawsze wszystkiego podają za dużo w przepisie, dużo zależy od wielkości formy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1030072.jpg (94,9 KB, 9 załadowań)

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-03-16 o 17:10
Korah jest offline Zgłoś do moderatora