Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-01-24, 17:39   #605
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Bouquet Pokaż wiadomość
Palety się bardzo boje raz nią pofarbowalam włosy i je mega zniszczyłam. Kurde ciągle się waham co do tej kąpieli tyle co się naczytałam to moje :p czyli po tej kąpieli pianka też powinna mi ładnie złapać? Znalazłam pianke 600, myślisz że pokryje mi rudości z rozjaśniacza? Bo mam długie włosy i normalna farba byłoby mi ciężko pofarbować samej :p kobiety to jednak lubią sobie utrudniać i komplikować życie
nie bój się przy dobrej pielęgnacji włosy nie powinny się nadto zmienić. palette nie używam ciemnych, ale aż do brązu poziom 5 są naprawdę dobre. poziom 6 na spokojnie pokryje Ci włosy, nawet pianka. ale 6.00 to natura, więc zostanie ruda poświata. żeby się jej pozbyć musiałabyś mieć 6.1, czyli coś z popielem.

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

Cytat:
Napisane przez viooolett Pokaż wiadomość
Witam wszystkich na tym watku.Mam taki kolor jak na fotce.Czy potrzebna bedzie kolejna kapiel,zeby uzyskac blond Wellatonem12,0 ?
zrobiłabym lekką kąpiel.

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

Cytat:
Napisane przez katepew Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Prawie rok temu robiłam kąpiel rozjaśniającą na swoich włosach, schodziłam wtedy z ciemnego brązu do takiego ciemnego blondu. Niestety chyba najgorszym problemem były przebijające rudości, starałam się je tłumić płukanką gencjany i wszelkimi naturami bo niestety nigdzie nie mogłam znaleźć popielatego ciemnego blondu czy chociaż popielatego jasnego brązu straszna bryndza jeśli chodzi o takie kolory w drogeriach
w końcu skusiłam się tydzień temu na profesjonalną farbę z loreala marjiel.
Ucieszyłam się jak głupia że wreszcie znalazłam swoje kolory, no i tak sobie wykombinowałam że zamówiłam dwa kolory: 6.1 na odrosty i 7.11 na resztę włosów. no i ufarbowałam tak włosy i niestety trochę się zawiodłam, bo 6.1 jednak nie bardzo mi przykrył odrosty, wręcz wyszły rude a reszta nawet w porządku. Po wysuszeniu myślałam że się zapłaczę chyba. No i mnie skrzyczycie ale na drugi dzień nie wytrzymałam i ufarbowałam tak samo włosy drugi raz z tym że do 6.1 dodałam trochę 7.11, a na resztę znowu 7.11.
No i mam do Was pytanie i prośbę o radę no i opinię, przy marijel to tak zawsze jest ? czy ich popiele tak łapią odrosty na rudości ?
czy może jednak wella kolestona by była lepsza ? bo już w akcje desperacji mam zamiar kupić tą farbę plus do tego specjal mixa 0/11 żeby dodatkowo ochłodzić kolor. Może to szatański pomysł ale ja już po prostu zgłupiałam.
A może jednak wystarczy kupić ten specjal mix i po prostu dodać go do każdej farby znaczy, innej firmy czy naturelek ? czy tak w ogóle mogłabym mieszać ?

Zdjęcia postaram się zamieścić jutro, bo teraz niestety nie nie mam dobrych fotek.
Marijel nie używałam, ale Wellę Koleston bardzo sobie chwalę. możesz zmieszać mix z normalną farbą.

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Cytat:
Napisane przez szam Pokaż wiadomość
Czy po kapieli mozna nalozyc szampon koloryzujacy a nie farbe? Czy moze wyjsc niespodzianka w postaci dziwnego koloru??

Dzisiaj robilam kapiel rozjasniajaca na moich ciemnobrazowych wlosach (farbowane szamponem ciemna czekolada palette od kilku dobrych lat). Dol wlosow pozostal bez zmian, 2cm od skory sciagnelo kolor - teraz sa w kolorze sredni rudawy braz. I co teraz? Na reszte wlosow ponownie nalozyc kapiel? Kiedy? Wlosy wydaja sie byc w niezlym stanie. Podejrzewam, ze jedna kapiel nie wystarczy, czy pozniej nakladac 3cia na calosc wlosow? Chcialabym zejsc do ciemnego blondu. Jak czesto mozna stosowac kapiele?

I pytanie jak nakladac mieszanke, tak zeby zostawic te 2-3cm od skory, mam wlosy do ucha, dosc krotkie i probowalam dzisiaj omijac odrosty, ale przy spienianiu i tak splynelo.

Uzywalam rozjasniacza Alfaparf, Equipment Evolution Color Tools, Supermeches++ woda utleniona w kremie CeCe 9% + szampon Timotei + maska Biowax z olejem, trzymałam 30min.
możesz użyć szamponu koloryzującego. co najwyżej- wybierz ton jaśniejszy, żeby nie wyszło za ciemno.
kąpiele możesz robić w dowolnych odstępach czasowych, jeśli stosujesz odpowiednią pielęgnację a stan włosów nie woła o pomstę do nieba.
kąpiel nałóż teraz tylko na te ciemniejsze partie włosów. żeby nie spływało po prostu nie spłukuj włosów głową w dół tylko normalnie- we wannie czy pod prysznicem, nie pod zlewem. o trzeciej kąpieli pomyślimy po drugiej.
kąpiel mogła wyjść Ci słabiej przez maskę. no i trzymałaś ją krótko.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując