Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-14, 13:38   #28
Lagaffe
Raczkowanie
 
Avatar Lagaffe
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Paryż
Wiadomości: 82
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Maj to (moim zdaniem) najlepsza pora do odwiedzenia Paryża. Pogoda ładna, turystów nie ma aż tak wielu no i, co najważniejsze, wszystko jest otwatre -- w przeciwieństwie do lipca i (w szcególności) sierpnia, gdy 3/4 Paryża się zamyka.

Co do "miejsc ktore sa warte odwiedzenia a nie koniecznie w przewodnikach zwracana jest na nie uwaga" -- zależy co się lubi (trywialne i prawdziwe, bah!) Paryż jest dużym miastem z bardzo (!) bogatą ofertą i przed wyjazdem warto poszperać po sieci albo popatrzeć na "tematyczne" przewodniki po Paryżu w poszukiwaniu czegoś dla siebie.

Co do dobrej restauracji: Jest ich masa i znowu: zależy co lubisz (bistro / francuskie klasycznie / francuskie nowoczesne / regionalnie / orientalnie ... ) Jeśli idzie o mnie to mam swoje dwa ulubione bistra koło mojego mieszkania, ostatnio też byłem w paru knajpkach zrecenzowanych przez Caroline Mignot na jej blogu (tu jest link).

Z niedrogich polecam np. Monjul niedaleko Centre Pompidou; kuchnia francuska - współczesna, lekko eksperymentująca; cena za kolację dla dwóch osób nie powinna przekroczyć 100 euro (link do opisu ze zdjęciami potraw)
Lagaffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując